RABBİM BETERİNDEN KORUSUN

Geçen hafta İlçemize bağlı Çokköy’de Mustafa Meşe’ye ait ev ve ertesi gün Kozcağız Köyünde Mustafa Çetin’e ait Ahır, Samanlık yangınında Küçükbaş hayvanların telef olması biz Domaniçlileri derinden üzdü. Şükür ki yangınlarda can kaybımız yok. Rabbim bu tür afetlerden hepimizi korusun inşallah. Büyük geçmiş olsun.
Günümüz ekonomik koşullarının zorluğuda hesaba katılarak, yangın zedelerimizin de yaraları muhakkak sarılacaktır. Kemal Tahir’in de dediği gibi. ”Görmek bile nispidir; kaşınan yeri parmak, gözden iyi görür.” Gördüğüm güzel bir olayı yazayım ilk olarak. Yangın sonrası Domaniç Kaymakamımız Sayın Muhammed Enes İPEK bey  ve Domaniç Belediye Başkanı sayın Sahvet Ertürk bey’in olay yerini incelemesi ve yangın zedeleri ziyareti gerçekten taktiri hakkediyor. Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin ve Domaniç Belediyesinin varlığını yangın zedelere hissettirmek gerçekten çok güzeldi. Yaralarını da muhakkak saracaklardır.
Başta doğal afetler gibi her konuda birdir ve beraberdir Domaniç halkı. Mağdur olanın kimliği sorulmaksızın koşulur imdadına hemencik. Biriz, beraberiz; Biz Türk milletiyiz.  Domaniçliyiz deyip bir olunca birlik olunca neleri başarabileceğimizi hatırlatmak istiyorum. Domaniç insanının alın teri, el emeği, göz nuru ile yapılmış ve başarılmışlıkları unutmamak adına kısa kısa hatırlatmak istiyorum bu hafta.
Kısa zaman öncesi dağ yolumuzda yanan asit kamyonunu gördü Domaniçli. Asit taşımacılığı için verilen haklı ve onurlu mücadele başta olmak üzere, Kırık Köyü  yangınında olduğu gibi Kırık köylülerini nasıl sahiplendiyse Domaniçliler. Çukurca Beldesinde evi yanan ailemizin evini Çukurcalı halk gösterdikleri yardımseverlik örneği ile tüm Türkiye’ye dayanışmanın, birlikteliğin en güzel örneğini göstermediler mi ?
Siyasi Partilerden tutunda Domaniç’in ve Çukurca Beldesinin mülki ve idari bazda yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve yardımsever halkı mazluma Yunus olma yolunda birlikte hareket etmediler mi ? Ebe Ana için Saruhanlar halkının özverisi, Selim Dede için Çukurca Beldesinin Kenetlenmesi, Çat Dede için Güney Köylülerinin birlikteliği, Ertuğrul Gazi’nin oğlu Osman Gazi’nin abisi Şehit Sarubatu Savcı Bey için Karaköylülerin verdikleri kararlı mücadele Ortak paydamız olan Domaniç ve Domaniç insanı için değilmi zaten. Bu saydıklarım başarılanların bazıları.
Bu yardımlaşmayı ve dayanışmayı sürdüren birlik beraberlik içinde gayret gösteren ve çalışmalar  yapan Domaniç insanıdır. Domaniçli olmanın verdiği güçle ve dirayetle hep birlikte sorunları aşabilir, çözümler üretebiliriz. Bir ve beraber hep birlikte kardeş olarak; daha güçlü demokratik anlayış ile kenetlenir, kucaklaşırsak Domaniç’te huzur ve mutluluğu yakalarız. Yeter ki iri olalım, diri olalım, bir olalım.
Cenab-ı Allah bu birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Kalın sağlıcakla.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar