KARŞIYIM EFENDİM

Karşıyım efendim…Domaniç’in mevsiminin sonbahar oluşunu göremeyenlere karşıyım.
Domaniçli olup, geleceğimiz için kaygılanmayan, Domaniçli olamayanlara karşıyım.
Onu bunu bilmem. Domaniç’in en önemli sorunu yoldur, ulaşımdır. Domaniç-İnegöl dağ yolu tırmanma şeriti ve Domaniç-Tavşanlı yolu acilen bitirilmelidir, halledilmelidir. Bence Domaniç’in önceliğidir. Ardından her şey gelir. Domaniç’in sıçrama yapması için bu şarttır. Bu sorunu dillendirenleri muhalefet olmakla suçlayanlara karşıyım.
Hal böyleyken, derdimize derman olacaklar gelip ruhumuza Fatiha okuyup giderken derdimizi dillendirmeyip el pençe esas duruşta duranlara karşıyım.
Emniyet kavşağında olan kazalarda can ve mal kayıplarımız olurken, ilçemde hiç bir önlem alınmayışına karşıyım efendim.
İmece usulü ek binalarını ve çevre düzenlemesini yaptığımız, Meslek Yüksek Okulumuzun her geçen gün bittiğini izlemeye, 95 yıllarında 1500 e yakın öğrenciyi barındırırken günümüz Domaniç’in de 150 öğrenciyi yurt sorunu yüzünden kaybetmeye karşıyım.
Doğa harikası olan ilçemde asit kamyonlarının, ölün saçarak olmayan yollarımızı kullanmalarına karşıyım efendim.
Her konuda uzman olan, sosyal medya silahşörlerinin, sosyal medya dışında hiç göremedikleriniz kahramanların kırıcı, hakaretvari yorumlarına, insanımızı kırmalarına, bölmelerine, parçalamalarına karşıyım efendim.
Ben bilirim, ben yaparım, kısacası bencillik bataklığına saplanmış, biz olamayanlara karşıyım efendim.
İstişareden uzak benim partim senin partin çıkmazında, kaybolmuş, farkında olmadan particiliği ile Domaniç’e zarar verenlere karşıyım efendim.
Velhasılı tüm olumsuzluklara karşıyım.Tarafsız da değilim aslında. Bir konu var ki tarafım. Seni beni olmadan Domaniç diyenlerin tarafıyım.
Düşman belli değil dost belli değil. Birlikte hepimiz Domaniçliyiz. Sonuçta bu cennet ilçenin havasını soluyor ve gelecek nesillere yaşanabilir bir Domaniç bırakmak istiyoruz. Belki Donkişot diyecekler, yel değirmenlerine savaş açan. Ama nefes aldıkça Domaniç diyeceğim.
Siyasilerimize seslenmek istiyorum. Senin partin benim partim kavgasından kurtulup, benim ilçem Domaniç deme vakti geldi de geçiyor bile… Unutmayalım ki: Bu ilçenin sefasını ve cefasını bizler hep birlikte yaşayacağız.
Sağlıklı günlerde, nice birlikteliklerle daha yaşanabilir bir Domaniç için bir ve beraber olma zamanı. İktidarı ve muhalefeti herkes Domaniç için elini taşın altına koymalı.
Unutmayınız ki; Domaniç giderse, karşıtlığınız ve taraftarlığınız da biter. Siyasi gücünüz sizleri terkeder.
Sağlıklı, bir ve beraber olarak daha güzel günlere temennisiyle sağlıcakla kalın.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar