Pazartesi, Ağustos 15, 2022
spot_img
More

  UMARIZ SENEYE DAHA DA GÜZEL OLUR

  Hayme Ana’yı Anma ve Göç Şenliklerimizin 740.sını muhteşem bir törenle kutladık.

  MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın girişmeleri ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katılımları ile onurlandığımız törene, 10 bin civarında bir katılım oldu.

  Vatandaşlar geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle kısıtlamalı anma etkinliğine katılamayınca törenin acısını çıkartırcasına, akın akın tören alanına aktılar.

  Ancak Cumhurbaşkanı katılacak diye güvenlik önlemleri öyle bir abartıldı ki gelenler geldiğine pişman oldu.

  Tören alanındaki tüm tribünler Valimiz Ali Çelik ve Kaymakamımız Muhammed Enes İpek’in destekleri ile yenilendi ve üstleri kapatıldığı için insanlarımız eskiden olduğu gibi sıcağın altında kavrulmadılar.

  Tören alanında organizasyonun kahramanı yine Özel İdare Müdürümüz Ramazan Çelikten’di. Tek başına her yere yetişmeye çalışan Çelikten, muhtemelen yine tüm eksikliklerin ve aksaklıkların tek suçlusu da ilan edilecektir. Oysa görev dağılımı en baştan ciddi bir şekilde yapılsa herkes rahat eder diye düşünüyoruz.

  Değişmeyen sorunlarımız ise yine aynen devam etti. Protokolde oturmaya çalışan ‘yakın akrabalar yakın dostlar’. İlçemizin göz bebeği, canımız ciğerimiz, Şehit yakınlarımız ve Gazilerimiz nasıl oluyorsa 150 kişilik tribüne sığmıyor. Domaniç’te kaç şehit var, kaç gazi var belli. Dışarıdan gelenlerin sayısı da herhâlde biliniyordur. 150 kişilik tribünün üçte biri boş kalması gerekirken bazı gazilerimize oturacak yer kalmaması normal değil. Şehit ve gazilerimize ayrılan suların ve pilavın yetmemesi normal değil. Burada bir sorun var. Şehit ve Gazi yakınlarımızın sayısı belli olduğu halde bu kalabalık nereden geliyor. Bizce buraya önceden belirlenen isimlerin dışında kimse alınmamalı.

  Tören tam öğle sıcağında saat 14.00 de başlıyor. Her nedense bizde büyükler genelde önceden belirlenen saate uymazlar. Bu yüzden de her toplantımız her etkinliğimiz en az yarım saat bazen iki saat gecikmeli başlar. Tören alanına yer kapmak için erkenden gelen vatandaşlar doğal olarak sıkılmaya huzursuzluk çıkarmaya başlıyorlar.
  Ya tören daha erken bir saate alınmalı, ya da resmi tören başlayana kadar sahneye sanatçı alınmalı, çadırlarda sosyal aktiviteler olmalı.

  Sonradan gelip milletin önüne kazık gibi dikilenlerle oturanlar arasında ki didişme bu yıl yine hat safhadaydı. Saygısızlığın bu kadarına pes dedirtecek insanlar gerekirse alandan atılmalı diye düşünüyoruz.

  Seyyar satıcılar, halkın oturacağı alanlara kaçak mı yerleşti, yoksa oralardan yer mi satın aldılar bilemiyoruz. Ancak bunlara da bir çare düşünülmeli.

  Ve kanayan yaramız, yok sayılan basınımız.

  Çoğu asgari ücretten bile düşük maaşla canla başla haber üretmeye çalışan basın emekçileri bataklığın içinde çalışırken yine ne su ne pilav veren olmadı. Basına kulaklar yine tıkandı. Arkadaşlarımızın çoğu alan da aç ve susuz ayrıldı.

  Ne diyelim umarız ilçemizin tanıtımı için yılda bir kez elimize geçen bu fırsatı değerlendireceğimiz günleri de görürüz ve umarız seneye her şey daha da düzgün olur inşallah!

  Latest Posts

  spot_img

  Yazarlar