Pazartesi, Ağustos 15, 2022
spot_img
More

  Kral Çıplak’ın Gözünde Mustafa Şimşek:

  SİYASETİN GÜLEN YÜZÜ SENİ UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ!

  İlçemizin en eski siyasi simalarındandı. Ak Parti de yerini almıştı ama particilik onun işi değildi. Bir basın mensubu olarak en çok eleştirdiklerimizdendir. Asla gelip bunu niye yazdınız demediği gibi, her eleştiriyi lehine kullanmasını da çok iyi kullanabilen nadir siyasilerdendi.

  Haftada 3-4 kez gazeteye gelir istişarede ederdi. İlde, Domaniç için bir şeyi yaptıramaz, istediğini alamazsa,  gelir sanki başka partiliymiş gibi; “ Yaz Gazeteci” derdi.

  “Benim için o parti bu parti yoktur. Ben Domaniç’e hizmet getirebilmek için her zaman iktidar partisinin yanındayım” derdi.

  İlerleyen yaşına rağmen çalışmayı bırakmadı. Kendi partisinin kapılarını yüzüne kapattılar. Aleyhinde bir sürü dedikodu ürettiler. O yine de kimseyi kırmadı ama kırıldığını gelip gazete de anlattı.

  Teknolojik işlerini parti sekreteri kızı gibi sevdiği Gülnar Kılıç’a özel yazılarını bana yazdırırdı. Özellikle kış günlerinde bakkaldan fındık , fıstık alır, “Gazeteci çayı yap ben geliyorum” derdi. Sevdiklerini de yanına alır gazeteye gelirdi. Gece yarılarına kadar sohbetler ederdik. Kamyoncu hikâyeleri ile bize gülmekten kırar geçerdi.

  Domaniç – Tavşanlı yolu haberlerinin yüzde ellisini Mustafa abi istedi diye yaptık. Çok uğraştı. Adliye kapatılınca sinirden ağladı. Alternatif kurumlar için Kaymakam Mehmet Boztepe, Banka Müdürü Servet Köse, Garnizon Komutanımız Naci Güvenle günlerce bizim Pizza Kafede toplantılar yaptık. Sonunda Kaymakam Boztepe’nin fikirleri ile ceza evi ve Sosyal Sigortalar Kurumu için kolları sıvadı. Haftalarca Hatay’da ilgili bakanın yakınlarının kapısında bekledi….

  Çukurca Göleti, Domur Göleti, Çamlıca Göleti için, Domaniç-İnegöl ve Tavşanlı yolu için çalmadığı kapı bırakmadı. Diyaliz Merkezi için ilde çok sabahladı. Çevre yolumuz başta Mustafa Şimşek ve Yakup Yardımcı’nın gayretleri ve basını iyi kullanması ile yapıldı.

  İlkokul mezunu cahil bir kamyoncuydu belki, ama çoğu siyasetçiyi insanlığı ve kıvrak zekâsıyla cebinden çıkaracak kapasitedeydi.

  Genelde Partisi tarafından başta ilde olmak üzere ilçede de zaman zaman yalnız bırakıldı.

  Şimdikiler gibi değildi. MHP ve CHP’nin başkanları ile oturur kalkar. Kimseyi kırmadan sohbet eder, esprili şekilde lafını koyardı.

  Kendi rahatsızlığım dolayısıyla eskisi kadar görüşemesek te, sürekli arayıp duruyordum. Son aradığımda, “Abi korkutup durma. Domaniç yolunu yaptırmadan ölemezsin” dedim gülüştük. “ Korkma, Senin Domaniç – Tavşanlı yolu gibi bitmeyen aşkını bitirmeden ölmeyeceğim . Hem kötülere bir şey olmaz” dedi.

  Ama öldün be abim demek ki kötü değilmişsin !

  Namı değer Geveze Abim sen, Domaniç’te siyasetin gülen yüzüydün.  Domaniç seni unutmayacak; unutturmayacağız!

  Latest Posts

  spot_img

  Yazarlar