Pazartesi, Ağustos 15, 2022
spot_img
More

  ÇOK ÖZLEDİK

  Cennet Vatan ülkem, yangınlar, sel felaketleri ve trafik kazaları ile gündemde son aylarda. Felaketlerin ardı arkası kesilmiyor. Bu felaketlerde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Başta Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin ve gönül erlerinin Rabbim yar ve yardımcısı olsun. Allah’ım tüm insanlığı bu tür felaketlerden muhafaza buyursun.

  Malumunuzdur ki; 5000 kişilik bir ilçede yaşamaktayız. 30 dan fazla köyümüz ile birlikte 20000 kişilik koskocaman bir aile oluyoruz. Akrabalık, dostluk hukukumuz, acımız, sevincimiz, nefretimiz bir. Kısacası havasını soluduğumuz, yollarında yürüdüğümüz ilçemiz, Domaniç’in birbirinden değerli bireyleriyiz. Her bir bireyimizin değeri bizim değerimiz.

  Yaklaşık 2,5 senedir Covid-19 belası yüzünden bütün değerlerimizi, anmalarımızı, kutlamalarımızı, törenlerimizi bu günlere sakladık ve o etkinlikleri çok çok özledik. Ama bitti. Özlediğimiz günler çok yakında inşallah.

  İlk olarak; Domaniç’in yaşayan kültür mirası Saruhanlar Köyü’müzde gerçekleşti. Bu hafta sonu Saruhanlar Köyünde çok ama çok anlamlı bir hayrat vardı. Kerbela Şehitleri İçin Camii Cemiyeti Derneğinin hazırlamış olduğu hayrat programı düzenlendi. Bu programda Mevlit ve İlahiler okundu. Daha sonra köy halkı ve misafirlere yemek ikram edildi. Rabbim samimi hayratlarını dergahında kabul etsin inşallah. Bu vesile ile Seyyid-i Şüheda Hz.Hüseyin Efendimizi, Ehl-i Beyt mensuplarını ve aziz Şehitlerimizi rahmet ve dua ile yâd ediyorum. Darısı Ebe Ana ve nice hayratlarına inşallah.

  29 Ağustos 2021 günü de bir anma töreni Domaniç Karaköy köyümüzde olacak. 1287 İkizce savaşında şehit düşen Şehit Saru Batu Savcı Bey’in şehadetinin 734 ncü anması gerçekleşecek. 2020 yılının 2 nci ayında tescillenip Domaniç’in bir değeri haline gelen Şehit Saru Batu Savcı Bey, Ertuğrul Gazi’nin oğlu Hayme Ana’nın torunu, Osman Gazi ve Gündüz Alp’in Kardeşidir. Domaniç Karaköy Muhtarlığının ev sahipliği yapacağı anma töreni Domaniç Kaymakamlığının takibinde yapılacak. Anma töreni için çalışmalar başladı.

  Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle yapılamayan Hayme Ana töreni, bu yıl Çarşamba köyünde yapılacak inşallah. 740. Hayme Ana’yı Anma ve Göç Şenlikleri, 5 Eylül 2021 Pazar günü devlet töreni ile yapılacak. Yapılsın tabiki. Hadi inşallah. Gerçekten çok özledik.

  Domaniç’imize yakıştı diyerek, her geçen gün. Kendini yenileyerek, tarihi ve kültürel mirasını sahiplenme noktasında, Domaniç Belediyesinin Hayme Ana heykeli çalışması ve Ay yıldızlı bayrağımızın görkemi ile tarihte kurulan Türk devletlerinin bayrakları ile donatılan çevresi, gerçekten başlı başına güzel, bir o kadar da özel bir çalışma olmuş. Başta Belediye Başkanı sayın Sahvet Ertürk Başkanımızı tebrik ediyor, emeği geçenleri kutluyorum.

  Son olarak; Kütahya Ülkü Ocaklarının düzenlediği 2020-2021 Eğitim yılı Erol Güngör Akademisi “YILIN ENLERİ” ödülünü alan, Domaniç Gazetesi ve Serdar Yiğit’i canı gönülden kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Domaniç Tanıtımı için taş üstüne taş koyanlara minnet borçluyuz.
  Bir ve beraber olarak, kalın sağlıcakla.

  Latest Posts

  spot_img

  Yazarlar