Pazartesi, Ağustos 15, 2022
spot_img
More

  Çukurca Yolu Sıcak Asfalta Kavuştu

  Geçtiğimiz yıllarda genişletme ve stabilize çalışması tamamlanan Çukurca grup yolu, sıcak asfalt çalışması tamamlandı.

  Domaniç – Çukurca grup yolunun Ilıcaksu ‘ya kadar olan bölümü önceki yıllarda tamamlanmıştı. Geçtiğimiz yıl virajları kaldırılarak genişletilen yol, stabilize malzeme de atılmıştı. Bu yıl ise yolun tamamı sıcak asfalt ile kaplanarak modernize edildi.

  İlçemizin tek beldesi olan Çukurca yolu aynı zaman da Muratlı, Erikli ve Kütahya yolu olarak ta kullanılıyor.

  Artan trafiğe de cevap veremeyen eski yol, nedeniyle yolda sık sık kazalarda meydana geliyordu. 4 kilometrelik yeni yolda trafik akışı rahatlarken kazalarında azalması bekleniyor.

  Domaniç Kaymakamı Muhammed Enes İpek, encümenler Mustafa Şimşek ve Mehmet Emin Varol, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, Çukurca Belde Belediye Başkanı Emin Taşgın son rötuşların yapıldığı yolda yaptıkları incelemelerde yol çalışması yapan ekibe teşekkür ettiler.

  Domaniç Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, “ Geçtiğimiz yılarda genişletme çalışması yapılan 4 kilometrelik Çukurca grup yolumuz bu gün tamamlandı. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum” derken, Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, “ Çukurca yolumuzun asfaltlama çalışması bu gün itibarı ile tamamlandı. Bu gün bizim mutlu günümüz. Yol çalışmasında, virajların kaldırılmasında, yoların genişletilmesinde bizlere destek olan halkımıza, sıcak asfalt konusunda bize destek veren Sayın Valimiz Ali Çelik’e İl ve İlçe Özel İdare Müdürlerimize, Encümenlerimize ve Domaniç Kaymakamımız Muhammed Enes İpek’e teşekkür ediyorum.”

  HIZ YAPMAYALIM

  Başkan Taşgın, “ Yolumuz daha düz, daha geniş ve sıcak asfaltla birlikte daha kaliteli oldu. Yolu görüp hız yapmayalım. Asfalt yeni havalar sıcak. Allah korusun ağır kazalara neden olabilirsiniz. Lütfen kurallara uyalım” dedi.

  Latest Posts

  spot_img

  Yazarlar