Pazartesi, Ağustos 15, 2022
spot_img
More

  AH ŞU İKİ YÜZLÜLER !

  Her Pazartesi pazarda bir tur atar, piyasayı gözlemler, tanıdığım tanımadığım insanların nelerden şikâyetçi olduğunu dinlerim.
  Niyetim sadece pazarı görmek değil pazarda görünmektir.
  Sağlık sorunum yokken, kahveleri, esnafı dolaşır, sonra da kurumları gider şikayetleri iletir şikayet giderilirse ne ala giderilmezse gazete de dile getirirdim.

  Bize gazetecilik böyle öğretildi. “Gazeteci, sadece haberi halka duyuran değil, aynı zaman da nabız tutan, halkla bürokrasi arasında köprü olandır” denildi.

  Neyse,

  Bu köşede yıllardır başımızdan geçenleri ara sıra okurlarımız ile paylaşırız. Domaniç’e yapılacak ilk büyük fabrika haberini yaptığımız da, “ Bize fabrika değil yol lazım” diyenler, çift şeritli çevre yolunu duyurduğumuz da, “ Bize yol değil fabrika lazım” dediklerini, Domaniç’te muhtelif yerler de park yasağı getirilsin” deyip aynı yere park edince ceza yiyenlerin, “ Domaniç sahipsiz niye burada Domaniçliler park edince ceza yazılıyor” diyenleri gördük.

  Adliye kapanırken kıyıda köşede kıs kış gülüp kapatılmasın diyen 3-5 kişiye destek vermeyenlerin adliye kapandıktan sonra nasıl isyanlar ettiğini timsah gözyaşı döktüklerine şahit olduk.

  Bin bir çile ile 10 yıl gecikmeli açık ceza evi inşaatı başladığında, “ adliyeyi de getirin de tam olsun” diye kıvıranlara da şahidiz.

  Her gördüğü yerde “Domaniç-Tavşanlı yolu ne olacak” diye isyan edenlere ge
  Lin yol da eylem yapalım denildiğinde nasıl kafalarını kuma gömdüklerine binlerce kez şahit olduk.

  Domaniç belediyesi, yay kaldırımlarını temizlemiyor, kapatılmasına göz yumuyor. Engelliler, çocuklu kadınlar için sıkıntı oluyor isyanlarını haftalarca tekrarlayan haberler yaptığımız da, şikâyet eden engellilerin de sonradan vatandaşın da haberin altına bırakın bir destek mesajını bizi eleştirip “ İt ürür kervan yürür başkanım biz senin çalışmalarından memnunuz” diyenlere de şahidiz.

  “Yüksek ezan sesinden hastalarımız uyuyamıyor. Çocuklarımız minare sesinden yataktan fırlıyor” şikâyetleri o kadar çok ki. Şikâyeti dile getirdiğimiz anda Kuran düşmanı Müslümanlarca ezana karşı diye lanse edilmemize karşı gıkları çıkmaz.

  Düğün sanatçılarımız, düğünlerde müzik ve sanat yerine gürültü çıkarıyor sesler kısılsın diyenlere uyup, düğünler de sese desibel sınırı koyan kaymakam sövenleri de gördük.

  Domaniç – Tavşanlı yolunu ne zaman dile getirsek Ak Parti ve yandaşları bize darıldı kırıldı. Bizi öteki partili olmakla suçladı. Aynı partililer yeterli puan tutturamadığı için işe torpille sokulmayınca partiden ayrılmış, bize ne olacak bu yol diyorlar. Her partiye girip çıkabilen arkasından gittiği partiyi salya sümük savunan aradığı torpili de bulamayan ikiyüzlüler. Konumlandıkları partiye göre bizi bazen Ak Partinin yalakası, bazen CHP’nin savunucusu, bozguncu muhalif ya da diğer partili olmak la suçlamaktan da kaçınmıyorlar.
  İlçemizde çoğu işin olmama sebebi işte bu İKİ YÜZLÜLERDİR !

  Latest Posts

  spot_img

  Yazarlar