BAYRAM ÖNCESİ

Tam tamına 5 yıl geçti aradan. 15 Temmuz 2016 yılında ülkemizde hain bir darbe girişimi gerçekleşmiş, milletimiz bu demokrasi sınavından yüzünün akıyla geçmiş, konu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ise gerisi teferruattır düşüncesi ile demokrasi kazanmış ve 15 Temmuz Türkiye’nin Demokrasi Bayramı olmuştur. Başta O hain gece olmak üzere, tarihin her döneminde, canlarıyla vatan toprağı olup bizlere bu cennet vatanı bırakan, aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Demokrasi Bayramı kutlu olsun.

Malumunuz önümüz Kurban Bayramı. 1 Temmuz itibariyle eski hayatımızı yeniden yaşamaya başladık. Aslında hiç bir şey olmamış ve dünya Covid-19 belasını hiç çekmemiş gibi. Sadece maske alışkanlığı edindik bu geçen süre içinde. Her Hâlükârda olmadı gereken, hijyen ve temizlik alışkanlığı da var bu arada. Geçen sene kısıtlamalar dolayısıyla eski bayramlarımızı özleten bir bayram geçirdik. Her sene bir önceki seneyi muhakkak özlüyoruz tabikide. İnşallah bu bayramı bayram gibi kutlarız. Ama mutlaka  sevdiklerimiz ve bizleri sevenler için belki biraz zahmetli ama MASKE, MESAFE ve TEMİZLİK kuralına dikkat edelim.

Kurban bayramı Hz. İbrahim’in sadakati Hz. İsmail’in teslimiyetidir. Hz. İsmail’in Allh’a teslim olduğu gibi teslim olmaktır. Ne güzel de söylemiş ve tarif etmiştir Abdürrahim KARAKOÇ mısralarında kurbanı;

“Yat kurban ol İsmail’ce,

Bıçak senden incinmesin…”

Şimdiden başta tüm Domaniçlilerin ve okurlarının mübarek Kurban Bayramını kutlar, Türk ve İslam alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Değinmek istediğim iki konu var. Birincisi; Konu bayram olunca, tatil başlangıcı ve dönüşü yollarda trafik canavarına verdiğimiz canlar. Onlar bizim insanımız. Unutmamak gerekiyor. Her fırsatta bu köşemde dile getirdiğim Domaniçli ; Yollarında her gün trafik kazası olan, yolu bozuk olup, YOLSUZ Domaniç olarak tanınmak İstemiyor. Domaniç’in bitirilemeyen yollarında, o kadar çok maddi hasarlar, maddi  kayıplar oldu ki! Bizim yollarımızın yapımı veya onarımı sırasında aklıma hep bu yolda ölen insanlar geliyor. Kurban bayramında bitirilemeyen yollarımıza kurban vermeyelim insanımızı. Lütfen Trafikte dikkatli olalım.

Yukarıda 15 Temmuz, demokrasi bayramından bahsettim. İkinci konu ise tamda bu konuyla ilgili. Seçilmişler ve seçenler arası diyalog. Domaniç’in sahipleri konusu. Domaniç’in sahipleri Domaniçlilerin ta kendileridir hatırlatması yapmak istiyorum. Tuzu kuru, ekonomik anlamda refah seviyesine ulaşmışlardan ziyade, Muhacirlerden Safa köyüne kadar yaşayan Domaniçliler. Bu Domaniçliler, Devletimizin Domaniç için uygun gördüğü plan-projeleri bilmek ve o projelerden haberdar olmak istiyor. Bizim daha iyi yaşamamız, kaliteli refah  bir hayat sürdürebilmemiz için gerekli çalışmaları, bilgi edinme haklarını kullanmak istiyor. Sadece seçim öncesi değil, hayatın normal akışında da, gerek basın yoluyla, gerek ise köy ziyaretleri ve toplantılarla siyasilerimizden duymak istiyor. Ben yaptım oldudan ziyade, istişare edilmesi gerektiğini düşünüyor Domaniçliler. Elçiye zeval olmaz diyerek,

YA  SAHİPSİZSİNİZ!

YA  SAHİP  SİZSİNİZ!

Kalın sağlıcakla.