ŞİKÂYETTE YOK ZAMDA VAR

Tüm ülkede durumlar bizde ki gibi midir bilmiyoruz. Ama eğer öyleyse vay halimize !!!

Yıllardır ilçemizde seçtiğimiz her vekile, yetkili gördüğümüz kişilere hep aynı şikayetleri iletir aynı cevapları alırız.

Yok yok Domaniç-Tavşanlı yolu değil. O yol olsa iyi olur ama olmasa da olur.

Her ne kadar adı Domaniç-Tavşanlı yolu olsa da, Temmuz 2007 Genel seçimlerinde, Domaniç Ak Parti İlçe teşkilat binası önünde ki kalabalığa seslenen Hüsnü Ordu’ya şöyle demiştim;

“ Bu yola niye Domaniç –Tavşanlı yolu diyorsunuz ki. Bu yol olsa bize zarar verecek. Ancak İnegöl-Tavşanlı arasında ticareti artıracak, ayrıca Kütahya’nın Bursa ya açılan kapısının yolu. Bu yol yapılırsa Kütahya bir ayıptan kurutulacak” … ‘ Gazeteci değil misiniz, illa muhalefet edeceksiniz” dedi tebessüm ederek.

 Bu yazımızda kastedilen şikâyetler,  direk Domaniçli’leri ilgilendiren şikâyetler…

– Elektrikler çok kesiliyor

– Elektrikler habersiz kesiliyor

– Elektrik faturaları düzensiz geliyor. (Bazen 25 gün de okunuyor bazen 60 gün de… Gelecek zamma göre bekletiliyor !!!)

– Köyümüz de telefon çekmiyor

– TELEKOMun yerlerde sürünen kablolarından tarlada çift süremiyoruz.

– İnternet çekmiyor….

Biz bu şikayetleri en son 2 yıl önce devletin valisine Domaniç Orman İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda yaptık. Cevapları hatırlayan var mı?

Biz size hatırlatalım. Efendim. TELEKOM  özel, TEDAŞ özel, Cep Telefon şirketleri özel BİZ KARIŞAMAYIZ !!!

Siyasilerin verdiği cevaplar ise daha güzel. “Özel şirkete karışamayız ama şirketin sahibi / müdürü / sorumlusu arkadaşım durun bu durumunuzu ileteyim” ‘Aloooooooo …..’ düzeltecekler yerseniz !!!

Şimdi biri bize şunu açıklasın.  Anladık, tüm gelişmiş ülkelerde ki gibi bizde de artık elektrik, telefon, postane, hastane, okul, V.S. özelleştirildi. Devletin sırtındaki kambur azaltıldı. Devletin 100 kişiyle yapamadığını özel şirketler 3 kişiyle yapıyor. Doğrudur.  Almanya’dan biliyorum. Bu kurumlar özelleşince, hizmet arttı fiyatlar yüzde 50 den fazla düştü.

Peki ya bizde !?

Faturalar kat be kat arttı. Elektrik kesintilerinden gördüğümüz  zararın hesabını soracak muhatabımız bile yok. Aynı sorun TELEKOM da daha da vahim.  Konuşamadığımız hatta, çekmeyen internete dünya ücret ödüyoruz.

Hükümet, 1 Temmuz itibarıyla  elektriğe %15 zam yaptı. Vatandaşın şikayetinde onlar artık özel karışamıyoruz diyen Hükümet, özelleşen şirketin ürettiğine hangi hakla ZAM yapar ki !?