Telekom çalınan kabloları yenilemiyor, köy bir aydır internetsiz

İlçemize bağlı Küçükköy’de hırsızlar internet kablolarını çaldı. Bir aydır internetsiz olan öğrenciler, cep telefonu ile derslere katılamadıklarından şikayet etti, vatandaşlar ise alamadıkları hizmetin faturalarından ve Telekom’un ilgisizliğinden bıktı.

Küçükköy’de interneti ulaştıran kablolar bir ay önce direklerin üzerinden kesilerek çalındı. Çalınan kabloların yerine yenisi takılmayınca tüm köy internetsiz kaldı.

GEREKLİ YERLERE ULAŞAMIYORUZ, ÇÖZÜM BULAMIYORUZ

Köy muhtarı Sezai Aydın, köy olarak çok mağdur olduklarını, öğrencilerin derslere katılmadığını ifade ederek, gerekli yerlere ulaşamadıklarını ve çözüm beklediklerini söyledi.

26 ABONE 1 AYDIR İNTERNETSİZ

Köy halkından Enes Akkoyun, 29 Mayıs 2021’den beri internet kablolarının yenilenmediğini ve 26 abonenin internete erişemediğini söyledi.

Akkoyun, “Köyümüzde üniversite öğrencileri var, uzaktan eğitim alan lise öğrencileri var, ortaokul öğrencileri var, hepimiz uzaktan eğitimle şu an eğitim hayatımızı devam ettiriyoruz. Onun haricinde öğretmenlerimiz var, onlarda eğitim vermeye devam ediyor. Pandemi döneminin getirdiği bir uzaktan çalışma sistemi var ve onu sürdüren büyüklerimiz var. 29 Mayıs’ta Çamlıca Köyü ile bağlantımızın olduğu bölgede bir kablo hırsızlığı yaşandı, sonra aralıklarla 3 kere tekrar kablo hırsızlığı oldu. Jandarmanın bundan bilgisi olmasına rağmen bir sonuç alınamadı” ifadelerini kullandı.

İLGİLENİYORUZ DİYORLAR, İLGİLENEN YOK

Türk Telekom şirketine gerekli bildirimleri sıkça yaptıklarını bildiren Akkoyun, “Bize sadece ilgileniyoruz, gerekli işlemler yapılıyor denildi. Ama biz herhangi bir işlemde göremiyoruz, herhangi bir bağlantı kurulamadı. 30 günü geçkindir 1000 metre kablo eksikliğimiz var. Bize her fatura döneminde kullanmadığımız ücretin kesilmesini öneriyorlar ama bizim istediğimiz şey ücretin düzeltilmesinden daha önce hizmetin düzeltilmesi olduğunu söylüyoruz. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” dedi.