İLKSAN temsilcisi Oktay Yavuz oldu

Yurt genelinde gerçekleşen İLKSAN İlçe Temsilciliği seçimleri sona erdi. Domaniç İLKSAN temsilcisi Domaniç Türk Eğitim Sen. Başkanı Oktay Yavuz oldu.

Tüm yurtta, 81 il ve 922 ilçede pandemi tedbirleri çerçevesinde gerçekleşen seçimlerde toplam 1193 İLKSAN İlçe Temsilcisi seçildi.

İLKSAN Ana Statüsü gereği, Sandık Organlarından Temsilciler Kurulunu teşekkül etmek maksadıyla yapılan “9. Dönem İLKSAN İlçe Temsilcisi” seçimleri kapsamında Domaniç’te tek aday olarak katılan Domaniç Türk Eğitim Sen. Başkanı Oktay Yavuz Domaniç İLKSAN temsilcisi oldu.
Yavuz yaptığı açıklamada, “Tek aday olarak katıldığım 9. Dönem İLKSAN delege seçimleri hayırlısıyla tamamlanmıştır. Seçim sonucunda Türk Eğitim Sen tüm Türkiye’de olduğu gibi Kütahya’da da kesin bir başarıya imza atmıştır. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Bu sonuç şunu net olarak göstermiştir, eğitim çalışanları İLKSAN a sahip çıkmış ve tercihlerinin tahakküm altına alınmasına müsaade etmemişti. Domaniç ‘te en çok üye sayısına ulaşıp Türk Eğitim Sen’i yetkili sendika yapan ve İLKSAN delegesi seçilmemi sağlayan tüm eğitim çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.