İnegöl mobilya sanayinden gelen atık malzemeler Domaniç’te sanat eserine döndü

Bir Domaniçli çalıştığı fabrikadaki atık malzemelerin çöpe gitmesine razı olmadı ve düzenli olarak 45 kilometre uzaklıktaki İnegöl’den aracına doldurduğu ahşap parçaları okulda ki öğrencilerin değerlendirmesi için Domaniç’e taşıdı. Öğrencilerde bu atık malzemeleri sanat eserine dönüştürdü.

İnegöl’de yaşayan Domurköylü Hicran Yıldız çalıştığı fabrikadaki atık malzemeleri, Domaniç Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesindeki öğrencilerin kullanması için düzenli olarak 45 kilometre öteden Domaniç’e taşıdı.

Atık malzemelerin çöpe gitmesine razı olmadığını bildiren Halil Yıldız, “Bu ahşap parçalar bizim fabrikamızdaki atık çöpler. Bunları değerlendirmek için ilçemizdeki okul ile irtibata geçtim. Sağolsun öğretmenlerimizde sahip çıktı. Okulumuz için bunları düzenli olarak 45 kilometre yoldan aracımla Domaniç’e getiriyorum. Öğretmenimiz ve öğrencilerimizin emeklerine sağlık muhteşem eserler ortaya çıkarmışlar” dedi.

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar öğretmeni İlkay İlknur Ünver, bu davranışdan dolayı Halil Yıldız’a teşekkür etti. Ünver, “ Bir fabrikanın atık olarak çöpe attığı bu malzemelerle biz sanat eserleri oluşturduk. Bu atıklarda ilk akla gelen biz olduğumuz için çok mutlu olduk. Dünyadaki hiç bir şeye çöp gözüyle bakılmamalı. Şu tahta parçaları çocuklarımın elinde birer sanat eserine dönüştü. Öğrencilerimizin bu özgün çalışmalarına bakmaya doyamıyorum. Pandemi döneminde evlerinde sıkılan öğrencilerimiz içinde güzel bir etkinlik oldu” diye konuştu.

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi 12/A sınıf öğrencisi Havva Özdemir ise, “ Bu atık tahta parçalarını pandemi dolayısıyla evde kaldığımız dönemde yağlı boya, akrilik boya gibi malzemelerle istediğimiz çalışmalara dönüştürdük. Gerçekten çok güzel çalışmalar ortaya çıktı. Bize bu desteği sağlayan Hicran yıldız abimize teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.