493 bin sayfa kitap okudular büyük ödül kazandılar

Düzenli kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve öğrencilerin faydalı, seviyelerine uygun okuma alışkanlığını pekiştirecek kitaplara dikkatini çekmek amacıyla başlatılan ‘Kitap Evi’ projesi kapsamında bir yıl içinde en çok kitap okuyan öğrenciler okul yönetimi tarafından ödüllendirildi.

Çamlıca İlk ve Ortaokulu tarafından başlatılan ‘Kitap Evi’ projesi kapsamında öğrenciler 493 bin 672 sayfa okudu. En çok kitap okuyan ilk beş öğrenci arasında sınav düzenlendi. Sınav sonucuna göre ilk ve ortaokuldan 1’er öğrenci drone ile ödüllendirildi.

Proje süresi boyunca her akşam öğrenciler tarafından okunan sayfa sayısı sınıf öğretmeniyle paylaşıldı. Sınıf öğretmeni haftalık öğrencilerin okuduğu toplam kitap sayfasını proje koordinatörüne gönderdi. Proje koordinatörü gelen sayfa sayılarını sınıf bazında ve öğrenci bazında yazıp proje için hazırlanan panoda bir hafta sergiledi.

En sonunda ise proje için ahşaptan hazırlanan ve bir katında ilkokul, bir katında da ortaokul bulunan Kitapevi’nin sembolik anahtarı ile birinciler Çamlıca okulu konferans salonunda düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Ödül töreninde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şentürk tarafından anahtarları teslim edilen İlkokul öğrencisi Hülya Turan ile Ortaokul öğrencisi Begüm Okumuş konfeti eşliğinde ödüllerine ulaştı. Sürpriz hediyelerinin drone olduğunu gören öğrenciler çok sevindi.

Yine en çok kitap okuyan ilkokul öğrencilerinden Emine Aydın, Nisanur Kaptan, Selime Nur Bayram ve Gülsüm Kaptan ile ortaokul öğrencilerinden Şefika Nur Çağlar, Metehan Varol, Sena Şahin ve Elif Sahra Yeşil’e ödülleri sınıf öğretmenleri tarafından verildi.

Törende konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şentürk, “ Bu projede 493 bin sayfa kitap okumuşsunuz. Bu nedenle hepinizi tebrik ediyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu sayfayı her yıl 100 bin sayfa artırarak devam ettirmenizi temenni ediyorum. Şunu da unutmayalım ki bütün kitaplar tek bir kitabı anlamak için okunur” diyerek sözlerine son verdi.

Okul Müdür Yardımcısı Yusuf Bakır’da, “Bu projede en büyük amacımız öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak. Çünkü önümüzde girecek oldukları sınavda temel olan şey kitap okumak, bu yıl LGS sınavında olduğu gibi. Ayrıca sadece sınav değil ileride yapacağınız tüm meslekler için geçerli olan kitap okuma alışkanlığınız sizi daha başarılı yapacak. Onun için okuyan, okuduğunu anlayan ve anlatan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Aslında bugün burada tüm öğrenciler ödülleri en güzelini aldılar. Kitap okuma alışkanlığını kazandılar. Ama bizde okul olarak hediye vermek istedik” diye konuştu.