Eğitimde başarı için birlik zamanı

Domaniç Kaymakamı Muhammed Enes İpek, Domaniç’te eğitim başarısını artırmak için gecesini gündüzüne katıyor. “Sevgi, azim ve gayret” projesi ile ilçemizdeki eğitim başarı oranın da %20 artış hedefleyen Kaymakam İpek, “Umuyorum ki kurmuş olduğumuz bu sistemle Domaniç’teki eğitim her sene üstüne koyarak ilerleyecek ve verimliliğini her geçen gün artıracaktır” dedi.

Domaniç Kaymakamı Muhammed Enes İpek, Domaniç’te eğitim de başarının artırılması için “ Sevgi, azim ve gayret” projesini başlattı. Bu kapsamanda ilçemizde öğretmen ve idarecilerle birlikte toplantılar ve seminerler düzenleniyor. Eğitim camiasının yanı sıra veli ve öğrencilere de büyük görev düşüyor. Bu başarının yakalanması için birlikte hareket edilmesi şart.

RİSK GRUBUNDA YER ALAN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK PSİKOSOSYAL DESTEK SEMİNERİ

Domaniç Eğitim sistemini geliştirmeye yönelik başlatılmış olan proje kapsamında, İlçemizdeki tüm öğretmenlere, Tavşanlı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından “Risk Grubunda Yer Alan Öğrencilere Yönelik Psikososyal Destek” seminerleri verildi.

Program sonunda ilçemizde Risk Grubunda olduğu belirlenen öğrencilere yönelik yapılacak olan çalışmalara ağırlık verildi.

Kaymakam Muhammed Enes İpek, “Yaşamın getirmiş olduğu dezavantajların öğrencilerimizin üstünde oluşturmuş olduğu olumsuz etkiyi, bir nebze olsun elbirliği ile aşabilmek ve olaylara karşı profesyonel yaklaşabilmek adına öğretmenlerimizin aldığı seminerlerin çok verimli olduğunu düşünüyorum. Umuyorum ki kurmuş olduğumuz bu sistemle Domaniç’teki eğitim her sene üstüne koyarak ilerleyecek ve verimliliğini her geçen gün artıracaktır. Programa katılan tüm katılımcılara teşekkür ederim” dedi.

20 Mayıs’ta başlayan seminer çalışmaları 3 Haziran’da son buldu. Bu çalışma esnasında daha önce tespit edilen risk grubunda öğrencilere okul idareci ve öğretmenleri tarafından 11 soruluk Google Anket yapıldı, sonuçları ise Kaymakam Muhammed Enes İpek ile paylaşıldı.

Bu projede Kaymakam İpek’in hedefi ise, öğrencilerin Domaniç’te kalarak burada iyi bir eğitim almalarını sağlamak. Domaniç’te rol model bir lise oluşturularak, dışarıdan da Domaniç’e öğrenci getirmek. Oluşturulan bu sistemi kalıcı olarak Domaniç eğitimine kazandırılıp, daha sonra ki senelerde Domaniç’e gelen birinin bu sisteme dahil olmasını sağlamak.