Domaniç’ten sunulan 4 proje destek almaya hak kazandı

Domaniç Ziraat Odası Başkanı Ahmet Özoğul, Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı hibeleriyle ilgili açıklamada bulundu.

Tarım ve Orman Bakanlığının tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi, yeni tesis, teknoloji yenilenmesi, alternatif enerji kaynaklarının üretilmesi ve kullanılması ile alet ekipman alımı gibi konulara ilişkin Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı (KKYDP) sonuçları belli oldu.

Domaniç Ziraat Odası Başkanı Ahmet Özoğul, hibe destekleri ile ilgili yaptığı açıklamada, Domaniç’te 4 projeye hibe desteği verileceğini söyledi.

BAŞVURULARIN TAMAMI HAK KAZANDI

Özoğul açıklamasında, “ Tarım ve Orman Bakanlığınca uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programının 2021 yılı uygulamalarında ilçemizden sunulan 4 projenin tamamı Bakanlıkça desteklenmeye hak kazandı.

397 BİN LİRALIK PROJE HİBE KAPSAMINDA

Buna göre ilçemiz Çukurca beldesi ve Muratlı köyünde uygulanacak toplam tutarı 397.680 TL olan projeler hibe kapsamına alındı. Balya makinesi, silaj makinesi ve yem karma ve dağıtma makinesi alımlarını kapsayan projelere Bakanlıkça toplam 172.500 TL hibe sağlanacak.

İMZALAR ATILACAK

Önümüzdeki günlerde hak sahipleriyle imzalanacak hibe sözleşmelerinin ardından proje uygulamaları başlayacak. Desteklemeden yararlanan çiftçilerimize ve ilçemize hayırlı olmasını dileriz.

MÜRACAATLARIN ARTMASINI İSTİYORUZ

Ayrıca ilçemizden bu desteklemeler başvuru sayısı çok az. Bu proje için sadece 4 kişi başvuru yaptı ve 4 proje de onay aldı. Biz istiyoruz ki bu desteklemelerden ilçemizde herkes yararlansın. Bu projeler ile ilgili bilgilendirmeleri duyuruları yapmaya devam edeceğiz. Bu fırsatları kaçırmayalım” dedi.