Çokköy girişine modern ‘hoşgeldiniz’ tabelası yaptırdılar sırada ise içme suyu projesi var

Köylülerin desteği ile Çokköy Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, köy girişin modern ‘hoşgeldiniz’ tabelası yaptırdı. Dernek yönetiminin diğer hedefi ise köyde ki içme suyu probleminin giderilmesi için gerekli girişimleri yapmak.

Konuya ilişkin gazetemize açıklama yapan Çokköy Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kadir Meşe, “ Derneğimizin temeli, köyümüz nüfusuna kayıtlı olup, İnegöl’de ve Bursa’da çalışıp, yaşayan birkaç gönüllü arkadaşın köyümüzde ve çevremizdeki ihtiyaç sahibi insanlara özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde ve sonrasında yardımcı olmak amacıyla oluşturduğu ve giderek aramıza yeni katılan arkadaşlar sayesinde büyüyerek bu güne gelmesi şeklinde gelişti.

DERNEKTE 70 ÜYE VAR

2020 yılında resmi statü alarak faaliyetlerine Çokköy Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adı altında çalışmalarına devam etti. Derneğimizin yönetim kurulu 5 asıl,5 yedek olmak üzere toplam 10 kişiden oluşmaktadır.2020 yılında yaptığımız kongre sonucunda başkanlığa seçildim. Derneğimizin bugün itibari ile resmi üye sayısı 70 kişidir.

TABELA EN KALİTELİ MALZEMELER İLE YAPILDI

Kuruluş amacımız her ne kadar yardımlaşma olsa da, bunun yanında köyümüzün güzelleşmesi için de elimizden geleni yapmaya kararlıyız. Bunun ilk adımı olarak da Hatipoğlu orman deposu önünden köyümüzün girişine son derece modern ve sağlam bir tabela yapmakla işe başladık. Tabelamızı en kaliteli malzemeleri kullanarak yaptık. Aynı zamanda kaynak ve montaj işlerini köyümüzün zanaatkar ustalarına yaptırarak 15 bin lira gibi bir fiyata derneğimize mal ettik.

MEVZUATTAN DAHA BÜYÜK TABELA YAPTIK

Tabelayı diktiğimiz yer, malum orman deposu olması sebebiyle Karayolları mevzuatındaki ölçülerden daha yüksek ve geniş bir tabela yaptık ki, yüklü ağır vasıta geçişlerinde herhangi bir sorun yaşanmasın. Tabelamızın yüksekliği 5.20 metre, genişliği ise 7.00 metredir böylelikle araç geçişlerinde hiçbir sorun yaşanmayacaktır.

HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ

Derneğimizin bu önemli projeyi hayata geçirmesinde emeği olan başta özel idare kurumumuza, bütün dernek üyelerimize, köy muhtarlığımıza ve köy halkına çok teşekkür ederiz.

İNSANLAR ABDEST ALACAK SU BULAMIYOR

Derneğimizin bir diğer önemli projesi de, yıllardır bir türlü çözüm bulamadığımız köyümüzün içme suyu problemidir. Malumunuz Çokköy, Domaniç ilçesinin en büyük köylerinden biri. Her ne kadar gençlerimiz iş hayatından dolayı gurbette olsalarda, hafta sonu özellikle bayramlarda köyümüzde ki su sorunu daha belirgin hale gelmekte. Öyle günler oluyor ki insanlar evlerinde abdest alacak su bulamamakta.

İÇME SUYU PROBLEMİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Konuyla ilgili köy muhtarımızın girişimleri ve gayretleri olmakla beraber, bundan sonra ki süreçte Çokköy Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak bizlerde, muhtarlığımız, cami yaşatma derneğimiz ve köy sakinleriyle birlikte köyümüzün içme suyu sorununun çözümü için elimizden geleni yapmaya kararlıyız.

Su sorunumuzun çözümüyle ilgili siz değerli basın mensupları aracılığıyla, Sayın Valimiz, Sayın İlçe Kaymakamımız, İl ve İlçe Özel İdare Kurumumuz ve Belediye Başkanlığımızın yardım ve desteklerini beklediğimizi saygılarımızla arz ederiz” ifadelerini kullandı.