Valimiz Projelerimizi İnceledi

Kütahya Valisi Ali Çelik, Domaniç’te başlatılan ve değerlendirme aşamasında olan projeleri yerinde inceledi.

Vali Ali Çelik ve beraberin de ki Kütahya protokolü Berçin Gözetleme Kulesi, Domaniç İlçe Hastanesi İnşaatı, Domaniç Belediyesi Gençlik Evi Projesi, Ebe Hatun Çamlığında yapılması planlanan Ebe Hatun Çadırı Konsepti, Çukurca Yolu, Şehit Veli Selçuk’un ailesine ziyaret, Çukurca Belediyesi ziyareti, Ilıcaksu Gençlik Evi ve Sarıkız Mesire alanı ile Karaköy Şehit Saru Batu Savcı Beyin mezarlarında bir dizi incelemelerde bulundu.

5-6 AYA BİTER

Valimiz Ali Çelik ve beraberinde ki Kütahya protokolü ile ilk ziyaretini Berçin Gözetleme Kulesine gerçekleştirdi.

Domaniç Kaymakamı Muhammed Enes İpek, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Çukurca Belde Belediye Başkanı Emin Taşgın ve Domaniç protokolünün de hazır bulunduğu ziyarette Vali Ali Çelik, Kaymakam ve Köy Muhtarından gözetleme kulesi ile bilgi aldı.

Kule çevresindeki atıl evlerin sahipleri ile bire bir görüşen Vali Ali Çelik, Ev sahiplerinin, “Biz yerlerimizi vermeye hazırız. Yeter ki tarihimiz yeniden canlansın, kulemiz buralara değer katsın” deyince. İlgili müdürlerine talimat veren Vali Çelik, “İnşallah 5-6 ay içinde buraları bitiririz tarihimize ve köyümüze bir değer kazandırırız. Sizlerde burada ziyaretçilere çay ayran gözleme satarsınız” dedi.

ÖYLE BİR KONSEPT YAPALIM Kİ İLERİDE ATIL DURUMA GELMESİN

Domaniç’e yapılan yeni hastane inşaatını da inceleyen Vali Ali Çelik burada İnşaat Şefinden inşaat ile ilgili bilgi aldıktan sonra, beraberindeki heyet ile birlikte Ebe Hatun Çamlığına geçti. Burada ise İlçe Kaymakamımız Muhammed Enes İpek, Domaniç Ebe Hatun çamlığı tarihi öneneme sahip bir tepededir. Burada çamlığın içine yapılacak çadırlar, Okçuluk, Atçılık ve Tarihi Yağlı Pehlivan Güreşlerini birleştirerek, Domaniç’te tarihi yeniden yaşatabilir, kültür turizmi ile de ilçe de istihdam yaratabiliriz” dedi. Ebe Hatun Türbesinde Fatiha okuyan Vali Çelik. Buraya öyle bir konsept yapalım ki ileride atıl duruma gelmesin, sadece bayramlarda, festivallerde değil sürekli bir kültür turizmi hareketliliği olsun” dedi.

Belediye ye ait eski yurtta da incelemelerde bulunan Vali Ali Çelik, Çukurca belediyesini ziyaret etti.

Çukurca Şehidi, Şehit Veli Selçuk’un ailesini evinde ziyaret eden Çelik evde ki çocuklara hediyeler verdi.

Sarıkız’da yapılan incelemelerde derelerin ve mekânın ıslahı ile Sarıkızın büyütülmesi ve daha çok turistin gelmesi için çalışma yapılması gerektiğini söyledi.

İlgili makamlara talimat veren Vali Çelik buradan Karaköy deki Şehit Savcu Saru Batı Beyin Kabrini de ziyaret etti. Alanın yol ve peyzaj çalışmaları için gerekli çalışmaların yapılması talimatı verdi. Vali Ali Çelik ve beraberindeki heyet Karaköy ziyaretinin ardından ilçemizden ayrıldı. İlçemizden ayrıldı.