NİCE SAĞLIKLI BAYRAMLARA

Covid-19 Salgını, bu salgınla mücadele kapsamında devam eden tam kapanma, akabinde mağdur olan esnafımız ve iyiden iyiye bunalan insanımız. Bütün bunlar yaşanırken, 11 ayın sultanı Ramazan ayı bile geldi geçti. Artık geride bıraktık, uğurladık. Öncelikle gelecek Ramazan bayramınızı en içten duygularımla kutlarım. Tüm Türk ve İslam coğrafyasına ve insanlığa hayırlar getirmesini Cenabı ALLAH tan dilerim. Ramazan ayının bolluğu bereketi, bayramın birlik ve beraberliği bütün bir yılımıza yansıması dileğiyle.

Geçtiğimiz günlerde hemde Kadir Gecesinin arifesinde, Mescid-i Aksa’da yüce dinimiz İslam’ın mahremi ve mirası çiğnenerek, İsraillilerin ibadet eden Müslümanlara saldırısına şahit oldu tüm dünya. Ben de bir Müslüman Türk ve Domaniçli olarak, ‘KUDÜS ve MESCİD-İ AKSA siyasi bir dava değil, yüzünü Kabe’ye çeviren her Müslümanın davasıdır” deyip yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor ve Allah’a havale ediyorum.

Benim yazılarımı takip edenler bilirler. Domaniç Kadın Ruhludur der ve yazarım her fırsatta. Hayme Ana gibi, Ebe Ana, Ebe Hatun gibi tarihinde bir çok kadın kahraman yetiştiren Domaniç’in cinsiyeti nedir diye sorulursa bu anlamda “kadın” diye cevap verebilirim. Ve dolayısıyla Anne ruhludur Domaniç.

Öncelikle Osmanlı’nın İlk Ebelerinden Olan, Ebe Hatun’un, izinde insanlığa şifa dağıtacak hemşirelerimizin 12 Mayıs Uluslararası Hemşireler Gününü Kutluyorum. Hemşirelerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza minnettarız. Rabbim Kolaylıklar Versin.

Malumunuz 9 Mayıs Anneler Günüydü. Bir gün değil, her gün onların aslında. Her kadın bir anne adayıdır, bu sebeptendir ki cinsiyet ayrımı annelere yapılan en utanç verici bir ayrımdır. Hangi cümleleri kurabilirsiniz ki, o kutsal görevi üstlenmiş bir kadını anlatmaya. Anneyi diyorum. Yüce dinimiz İslam, cenneti işaret ederek annenin ayakları altına sermiştir. Dinimizin Cenneti ayakları altına serdiği, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizin şekillendirilmesinde önemli rol oynayan annelerimiz baş tacımızdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Şehit ve Gazi anneleri olmak üzere, Annem, eşim ve tüm annelerin, anneler gününü kutlarım. Annelerimiz hiç eksilmesinler başucumuzdan. Annelerimizin, doğup büyüdüğümüz ilçemiz olan Domaniç’in tarihi ve kültür mirasının, birlikteliğimizin, sağlığınızın kıymetini bilenlerden olma duası ile, kalın sağlıcakla.