Anaokulu öğrencisi Doruk’tan çok anlamlı destek

Domaniç Kaymakamı Muhammed Enes İpek tarafından yetim ve öksüz çocuklar için başlatılan ‘Tut Elimi’ projesine 5 yaşında ki Doruk Çankırlı’dan anlamı bir destek geldi.

Ebeveynlerinin alışveriş sonrası verdiği bozuk paraları kumbarasında biriktiren Doruk Çankırlı, yetim ve öksüz çocuklar için bağışta bulundu.

Domaniç Kaymakamı Muhammed Enes İpek’e video gönderen Doruk, “ Kumbaramda biriktirdiğim harçlıklarımla Domaniç Kaymakamlığının başlattığı ‘Tut Elimi’ projesine destek olmak istiyorum” dedi.

Doruk’a teşekkür mesajı gönderen Domaniç Kaymakamı Muhammed Enes İpek ise, “Kaymakamlığımızca yürütülen bu projeye vermiş olduğun bu büyük destek, paylaşmaya, mutluluğa ve birlikteliğe özlem duyduğumuz şu günlerde bizi çok mutlu etti. Vermiş olduğun bu kocaman destek ile yüreğinin büyüklüğünü gösterdiğin ve geleceğe olan umutlu bakışlarımızı daha çok yeşerttiğin için sana çok teşekkür ederim. Paylaşmanın kıymetini daha çok anladığımız şu günlerde, senin için minik ancak umutlarımız için kocaman olan desteğin için gözlerinden öpüyorum” ifadelerini kullandı.

Daha önce de birkaç sosyal sorumluluk projesinde yer alan Doruk Çankırlı’nın Babası Engin Çankırlı gazetemize yaptığı açıklamada,  “ Oğlumla birlikte son dönemlerde you tube da sosyal sorumluluk projelerini izliyorduk. Herhalde o videolarında etkisiyle ‘baba benim hiçbir eksiğim yok, eksiği olanlara yardım etmek istiyorum’ dedi. Öğretmenimizin de aracılığıyla bu projeye destek olmak istedi. Daha önce kumbarasıyla kendine akülü araba almıştı. Oğlumuzun oyuncaktan vazgeçip böyle bir projeye destek vermesi bizleri çok gururlandırdı” dedi.