Bomba Uzmanımızın Çocuğuna Jandarma’dan Sürpriz

İlçemize bağlı Aksu Köyünden Şırnak ili Beytüşşebap ilçesinde bomba imha uzmanı olarak görev yapan Uzm.J.V.Kad.Çvş İhsan Altıntaş’ın, Domaniç’in Aksu Köyünde öğretmen annesi  Gonca Altıntaş ile kalan 6 yaşındaki oğlu Ali Bartu Altıntaş için Domaniç İlçe Jandarma Ekipleri müthiş bir doğum günü sürprizi hazırladılar.

Domaniç’in Aksu Köyünden olan ve mesleği gereği Şırnak ili Beytüşşebap ilçesinde bomba imha uzmanı olarak görev yapan  Uzm.J.V.Kad.Çvş İhsan Altıntaş, Domaniç Kaymakamı Muhammed Enes İpek’ten eşi ve oğluna doğum günü sürprizi yapmak istediğini ve Domaniç Jandarma ekiplerinden kendisine yardımcı olmalarını rica etti.

Domaniç İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Bilal Çetin, Köy Muhtarı Seçil Cengiz ve doğum günü çocuğunun öğretmen annesi Gonca Altıntaş’a önceden haber vererek, ilgili makamlarla görüşüp olur aldıktan sonra, doğum günü çocuğu Ali Bartu Altıntaş için doğum günü pastası yaptırıp çeşitli hediyeler de alarak iki jandarma arabası ile iftar sonrası Aksu Köyündeki Uzm.J.V.Kad.Çvş İhsan Altıntaş’ın evine gitti. Jandarma arabalarından kendisinin doğum gününün kutlandığını gören küçük Ali Bartu şaşkın bakışları arasında kendisine verilen hediyeleri alarak bir müddet daha şaşkınlığını üzerinden atamadı. Görüntülü telefonla babası ile de görüştükten sonra asker selamı vererek “ Ne Mutlu Türküm Diyene” diyen küçük Ali Bartu askerlere hediyeleri için teşekkür etti.

Pandemi kuralları çerçevesinde yapılan kısa konuşmalar ve hediye törenini baba Uzm.J.V.Kad.Çvş İhsan Altıntaş, Şırnak’ta görevi başında canlı izledi.

Uzm.J.V.Kad.Çvş İhsan Altıntaş’ın öğretmen eşi Gonca Altıntaş eşine ve askerlere teşekkür ederek,  “Asker eşi olmak zor ama bir o kadar da gururlu” diyerek duygularını dile getirdi.