Bir Hobiniz Varsa Gönderin Paylaşalım

Hobiniz yoksa ya korona ya, ya da ruhsal bunalıma yenilirsiniz

Korona aldı başını gidiyor. Devletlerin ciddi bir önlem almak gibi bir dertleri ya yok. Ya da bu işte bir kasıt var. Bilemiyoruz. Bir yılı aşkın bir zamandır evde kapanmaktan, işsiz kalmaktan, hastalanma, ölme korkusundan iyice bunaldık.
Ya sokağa çıkıp korona dan öleceğiz, ya evde kapanmaktan kafayı yiyeceğiz.
Allah, büyükşehirlerde dev apartmanlar da, küçücük dairelerde kapananlara sabırlar versin. Biz Domaniçliler ve bizim gibi küçük yerlerde, küçük köylerde, kocaman tarlalarda, bahçelerde, evin avlusun da yaşayanlar çok şanslı
Her şeye rağmen içinde bulunduğumuz bu geçici durum hepimizi bir şekilde etkiliyor.
Peki dışarda korona korkusu evde kapanma korkusunda karşı elimiz kolumuz bağlı mı ?

DEĞİL !

Evinde, avlusunda, garajda kurluk altında çeşitli işlerle uğraşan bir hobisi olanların evde sıkılma, dışarda kasılma derdi yok. Hobilerini geliştiriyor. Bir şeyler üretiyorlar. Kimi eşe dosta çoluk çocuğa hediyeler yapıyor kimi hobisini ekmek kapısına çevirmiş. Evde üretiyor internetten ve ya elden satıyor.
Domaniç Gazetesi olarak Domaniçlilere çağrımızdır:
Evde her ne üretiyor iseniz, hobiniz uğraşınız her neyse, zamanınızı nasıl değerlendiriyorsanız. Gönderin paylaşalım.
Bir hobisi bir uğraşı olmayanlara ilham kaynağı olun ! Ürettiğinizi tanıtın. Satıyorsanız sipariş hattınızı da yazın ücretsiz yayınlayalım.

Örnek:
Ben Mustafa Yiğit Bulamırlıyım. Normal işimin dışında kalan zamanlarda çarşıya çıkamadığım için kendime oluşturduğum hobi atölyem de, öküz arabaları, tahta arabalar, ahşam ve metal üzerine çeşitli çalışmalar yapıyorum. Yaptıklarımı yakınlarımla paylaşıyorum Ya da yaptıklarımı satıyorum. Almak isterseniz beni şu numaradan araya bilirisiniz. GİBİ