Belediye Başkanı ile ilgili çıkan haberleri yalanladılar

Kütahya da bir gazete, 29 Nisan’da, Domaniç Belediye Başkanın encümen seçimlerinde gol yediğini, Ak Parti ile CHP’li üyelerin anlaşarak, MHP’li üyeleri seçtirmediklerini ve bunu başkanın tavırlarına tepki olarak yaptıklarını yazdı.

Aynı Gazete,  üç gün sonra, 2 Mayıs’ta Ak Partili Meclis üyesi Hüseyin Akgüneş’in açıklaması olarak sunduğu ikinci haberinde, “Domaniç Belediye Başkanı Hakkında Şok İfadeler” , haberi Domaniç’te şaşkınlık yarattı.

KENT GAZETESİ BASIN AHLAKINA UYMAMIŞTIR

Gazetemize açıklama veren Ak Partili Belediye Encümeni Hüseyin Akgüneş, “ Ben Kent Gazetesine her hangi bir açıklama yapmadım. Kent Gazetesi bir haberin altına yaptığım yorumu ve Facebook sayfamdaki fotoğrafı benden izinsiz kopyalayarak haber haline getirmiştir. Biz Ak Parti Meclis üyeleri olarak Domaniç’in yararına olan her türlü projeyi bu güne kadar hep destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz. Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerinin tümü seçildikleri günden itibaren parti rozetlerini çıkarmışlar ve bir kenara koymuşlardır düşüncesiyle Domaniç için hizmet etmeye devam edeceklerdir” dedi.

KİMSE DIŞARIDAN DİRLİĞİMİZİ BOZMAYA KALKMASIN 

CHP İlçe Başkanı Murat Sert, “Haberi yazan gazete tek taraflı haber yapmıştır ve tarafların bilgisine başvurmamıştır, yapılan bu haber basın ahlakına uygun değildir. Haberi yapan Kent Gazetesini kınıyorum. Domaniçliler parti için değil Domaniç için çalışır. Partilerimiz için elbette mücadele ederiz. Belediye Başkanı hepimizin Başkanıdır. Gerektiğinde saygı çerçevesi içinde eleştiririz. Ama bunu dışarda değil kendi içimizde yaparız. Kimse dışarıdan Domaniç’in dirliğini bozmasın, aslolan Domaniçtir. Biz CHP olarak gereksiz tartışmaların bir kenara bırakılarak Domaniç için neler yapabiliriz diye düşünülmesi gerektiğine inanıyor, tüm siyasi parti temsilcilerini aynı masa etrafında çözüm önerilerini sunmaya ve ortak akıl ile davranmaya davet ediyoruz, elimizden ne gelirse katkı yapmaya hazır olduğumuzu kamuoyuna deklare ediyoruz” ifade etti.

Haberde adı geçenler gazetenin sosyal medya hesabından tepkilerini dile getirdiler.

Haber de rüşvet teklifi edildiği iddia edilen aday kendisine böyle bir teklifin yapılmadığını haber altına yazarak haberi yalanladı. MHP’li Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk ise haberi yalanlayarak bu iftirayı atanların mahkemede hesap vereceğini yazdı.

Domaniç Gazetesi olarak ne olup bittiğini anlamak için Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk ile Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul ile, habere konu olan Belediye Encümeni Hüseyin Akgüneş ile, CHP Domaniç İlçe Başkanlığı Sekreteri Engin Uysal ile tek tek görüştük.

Ak Parti Meclis Üyesi Hüseyin Akgüneş ile CHP İlçe Başkanı Murat Sert, haricinde ki tüm muhataplar konuyla ilgili açıklama yapamayacaklarını belirttiler.