Tam kapanmanın ardından Domaniç’te denetimler yoğunlaştırıldı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanacak “17 günlük tam kapanma” nedeniyle ilçemizde denetimler sıklaştırıldı.

Tam kapanma tedbirlerinin yerinde denetimi için Jandarma ve Emniyetin yanı sıra Orman Muhafaza ekipleri ile Zabıta ekipleri de özel kolluk yetkisi aldı.

Tüm köy ve mahalle imamları ile tüm kamu kurumları denetim sürecine dahil edildi.

Bu kapama sürecinde ilçemizde ki vaka sayılarında %80 azalma hedefleniyor.

Denetimlerin tam kapanma süresince yoğun şekilde uygulanılacağı bildirilirken, markete gidişlerde tek kişi kuralı muafiyetinin sık denetleneceği aktarıldı.

Konuya ilişkin Kaymakam Muhammed Enes İpek, ‘Salgın sürecinin tekrar pik yapması sonrası Emniyet, Jandarma, Orman Muhafaza ve iki belediyemizin personelleri, muhtarlarımız ve imamlarımız aktif ve gönüllü bir şekilde görev almaktadır. Sürecin devamında da tüm kamu personeli sahanın takip edilmesi ve sürecin bilgilendirilmesi adına vatandaşlarımızın sağlığı adına görevlendirilecektir. İlçemizin sağlığını korumak ve asayişi temin etmek adına tüm kademe ve derecede görev alan kamu personeline ve her türlü STK, sivil organizasyonlara teşekkür ederim. Ayrıca kurallara uymaya azami özen gösteren vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum’ ifadelerini kullandı.