Başkanlar, Spor Bakanlığı ile protokolleri imzalandı

Domaniç Belediyesi ve Çukurca Belediyesi’nin projeleri Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından onaylandı. Projeler için protokoller bugün Ankara’da düzenlenen toplantıda taraflar arasında imzalandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,’nun Mart ayındaki Kütahya Programında Belediye Başkanları ile bir dizi toplantılar gerçekleştirilmiş ve toplantıda Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk’ün projelerine destek sözü vermişti. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk yapılması gereken projeler ile ilgili protokolleri imzaladı.

Protokollerin imzalanması için Ankara’da bulunan Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, yaptığı açıklamasında, “Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Mart ayında Kütahya’da gerçekleştirdiği, programında Bakanımız ile görüşme fırsatımız olmuştu. Kendisine ilçemizin eksiklikleri ile ilgili bilgilerini verdik. Sağ olsun Bakanımız destek olacağının sözünü vermişti. Bugün itibari ile de Ankara ziyaretimizde İlçe Futbol sahamızın 100 kişilik karşı ek tribün, Soyunma odası ve Tarihin ilk güreşlerinin yapıldığı Ebe Çamlığı Er Meydanına 250 kişilik kapalı tribün, güreşçiler için soyunma odaları ve tuvalet yapımı için taraflar arası protokolümüzü imzaladık. İlçemize hayırlı olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Yine Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Çukurca Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında Çukurca Beldesine spor tesislerin yapımı için imzalar atıldı.

Gazetemize açıklama yapan Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, “Gençlik ve Spor Bakanlığının 2021 yılı yatırım programına aldığı tesisler ile belde gençlerinin spor noktasında daha ilerilere gitmesini sağlayıp, Beldemize yapacağımız halı saha, voleybol ve basketbol sahasını en kısa zamanda bitirip faaliyete geçireceğiz. Beldemize yapılacak projeler için Gençlik ve Spor Bakanı Sayını Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İl ve İlçe Başkanımıza ve Milletvekillerimize şahsım ve belde halkımız adına teşekkür ederiz” dedi.