Gurbetçilerin desteği ile yardım paketleri dağıtıldı

Çukurca Beldesinde, gurbetçi hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan Ramazan Ayı Yardım Paketleri ihtiyaç sahiplerine ulaştı.

Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine dağıtılması amacı ile Çukurca Belediyesi’ne gurbetçi vatandaşların destekleri ile gıda kolisi bağışlandı.

Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın yaptığı açıklamada, “ Yurtdışında çalışan Çukurcalı Remzi Kocaağa önderliğinde, yurt dışında çalışan hemşerilerimizin katkılarıyla Beldemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmek üzere gıda kolisi hazırlanarak, Muhtarlarımız ve Mahalle İmamlarımız tarafından tespit edilen yardıma muhtaç ailelere belediyemiz tarafından ulaştırıldı. Katkılarından dolayı gurbetçi hemşerilerimize çok teşekkür ederiz. Allah yardımlarını kabul eylesin. Mübarek Ramazan ayında yoksulların, yetimlerin, yaşlıların ve ihtiyaç sahiplerinin gözetilerek ihtiyaç sahiplerini sadece bizlerin gözetmesi yeterli olmayabilir. Her vatandaşımız çevresinde ve yakınındaki muhtaçları gözetmeli. Bu davranış sosyal barışın ve kardeşliğin pekişmesine de yardımcı olur. Toplum olarak etrafımızdaki yoksulları en azından Mübarek Ramazan ayında gözetirsek daha huzurlu bir Ramazan geçiririz. Beldemiz hemşerilerimin bu hassasiyeti azami derecede gösterdiğine inanıyor, İslam âleminin Mübarek Ramazan ayını tebrik ediyoruz.” İfadelerini kullandı.