Çocuk Bayramını çocuksuz kutladık

Kanlı savaşların ardından Zafer kazanılmış, Türkiye’nin sınırlıları çizilmiş, Türkiye Devleti yeniden Kurulmuş. Sarayın saltanatına son verilerek Ülke yönetimi halkın seçtiklerine verilmiş ve yeni Türk Devletinin adına Türkiye Cumhuriyeti Devleti denilmiştir.

Ülkeyi yönetmek için meclis kurulmuş 23 Nisan 1920 günü de meclisin açılışı gerçekleştirilmiştir.

Atatürk bu günü çocuk bayramı ilan etmiş, kendi makamını da bir çocuğa devretmiştir. O gün bu gündür devam eden bu gelenek bu yıl Pandemi nedeniyle yapılamadı.

Bu yıl 101.sini kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı dünyamızın saran Korona virüsü nedeniyle çocuksuz kutlamak zorunda kaldık.

Domaniç Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı Önünde protokolün katılımıyla düzenlenen sade çelen koyma törenine, bazı kurum amirleri, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul,  Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Yönetimi Üyeleri ve Yeniden Refah Partisi Domaniç İlçe Başkanı Fatih Yalçınsoy katılımları ile gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şentürk’ün Anıta çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile tören sona erdi.