Öğrenciler 23 Nisan’ı hazırladıkları video kliple kutladılar

Hisar İlkokulunda okuyan 3. sınıf öğrencileri, törenlerin olmayacağını öğrenince kendi aralarında hazırladıkları video kliple kutladılar.

Tedbirler kapsamında 23 Nisan’da evlerinde kalan öğrenciler, daha önce hazırlıklarını yaptıkları halk oyunları gösterisini video kliple 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda paylaşmak için harekete geçti.

Öğrenciler hazırladıkları videoda, 23 Nisan sabahı birbirlerini arayan öğrenciler organize olup, okul bahçesine yol alıyor. Ellerinde bayraklar ile bahçeye giren öğrenciler daha sonra şiirler okuyor ve halk oyunları gösteresini sergiliyor.

Öğrencilerin talebini yerine getirdiklerini söyleyen Hisar İlkokulu sınıf öğretmeni Meliha Katağan, yaptığı açıklamada, “ Hazırlıklarımıza başlamıştık, ancak ağırlaşan pandemi şartlarından dolayı kutlamadan vazgeçmek zorunda kaldığımızı duyan öğrencilerimiz çok üzüldüler. Kendi aralarında çalışmaya devam edeceklerini söylediler. Bizde pandeminin kısıtlamalarına riayet ederek, onlara yardımcı olduk. Sonunda onların emekleriyle güzel bir video ortaya çıktı” diye konuştu.

Öğrencilerden Aslı Yiğit ile Berna Bozdemir, törenlerin olmayacağını öğrenince çok üzüldüklerini ve hemen kendi aralarında böyle bir video klip yaptıklarını söylediler.

Öğrencilerin, sergiledikleri gösterileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında sosyal medyada paylaşıldı.