Cezaevi için ilk kazma vuruldu

Domaniç Açık Cezaevi için ilk kazma vuruldu. 17 milyon 500 bin TL’ye ihale edilen açık cezaevi 360 gün sonra teslim edilecek.

Kalın harman mevkisine yapılacak Domaniç açık cezaevi için şantiye kuruldu ve ilk kazma vuruldu. 7.403.90 m² alan üzerine Betonarme Karkas tipi yapılacak açık cezaevi ile ilgili Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul gazetemize açıklamada bulundu.

Domaniç açık cezaevi ile ilgili açıklama yapan Başkan Ahmet Özoğul, “ Açık cezaevimizin yapım çalışmaları başladı. İlk kazma vuruldu. Açık cezaevimiz bittiğinde ilçemize ekonomik büyük katkıları olacak. Teslim süresi 360 gün olarak belirlenen açık cezaevimizin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen herkese, tüm siyasi partilerimize, vekillerimize, bürokratlarımıza, Başkanlarımıza, Sivil toplum örgütlerimize, adımlarını atan her bir bireye çok teşekkür ederim” diye konuştu.

DOMANİÇ ADI ALTINDA BİR MARKA OLUŞTURABİLİR

Açık cezaevinin ilçe ekonomisine vereceği katkıları anlatan Özoğul,“Açık cezaevleri, hükümlülerin çalıştırılması esası üzerine kurulmuştur. Bu ne demek, Açık cezaevlerinde ahşap, seramik, takı, dokuma, tarım gibi birçok iş yapılır ve satış ciroları birçok şirketten iyidir. Yani, ilçemize yapılacak olan Açık Ceza Evi de bu şekildedir. Kalın Harman Mevki üzerine yapılması planlanan Açık ceza evimiz Belediyemize ait arıtma tesisine yakın bir bölgededir. Bu alan 80 dönüm üzerinde olduğu için tarıma da elverişli bir alandır. Bu alanda kader mahkûmları belki tarım ile belki de Domaniç’te üretilen her ürünün paketlenmesi ile Domaniç adı altında bir marka oluşturabilir. İlçe Ekonomisine katkı sağlayacak bu tesis ilçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.