İYİKİ DOMANİÇLİYİM

On bir ayın sultanı Ramazan geldi. Ramazan ayı oruç ve nefsin terbiyesinin edildiği sabır ayıdır. Her şeyden önce içinde Kadir Gecesini barındırır ki, Kur’an-ı Kerim bu ayda nazil olmaya başlamıştır. Ramazan ayı yüzü suyu hürmetine, Rabbim tüm hastalarımıza Şafi sıfatına hürmeten acil şifalar versin.  İnsanlık âleminin ve Müslümanların Ramazanlarını yaşaması ve bayramlarını bayram gibi yaptıkları nice günlere ulaşmak dileğiyle, içinde bulunduğumuz Ramazan ayı tüm Domaniçlilere ve müslümanlara hayırlara vesile olur inşallah.
Öncelikle; açıldığı günden beridir takip etmeye çalıştığım, Yazı İşleri Müdürlüğünü yapma fırsatı nasip olan ve 2002 den bu güne Yazılarımla destek olmaya Çalıştığım, 10 Nisan 1995 tarihinde çıktığı  yola tavizsiz ve cesur bir şekilde devam eden, halkın ve haklının yanında olan, doğru ve dürüst habercilik ilkesinden hiç şaşmayan, Domaniç halkının duygularına tercüman olan,  büyük hedeflerle yoluna devam eden Domaniç Gazetesi’ni tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Abone olarak destek olan siz değerli okurlarımıza çok teşekkür ediyorum. Minnettarız.
Her bir birey gibi, benimde sosyal bir hayatım ve dünya görüşüm var. Bu anlamda Domaniç Gazetesindeki yazılarımı hiç bir zaman, siyasi görüşüme göre kaleme almadım. A, B, C partisi ayrımı yapmadan, hakaret kültüründen uzak bir şekilde, Domaniç’e zarar verenlerin karşısında olup, bu cennet ilçeye katkı sağlayan her kesimi alkışlamaktan geri durmadım.  Yeri geldi taraf, yeri geldi yandaş oldum bazılarına göre. Çünkü eleştiri Kültüründen uzak olan siyasilerimiz yüksek ateşlerinin kurbanı oldular hep. Ben ise hep Domaniçlilik hukukuna riayet ettim.  Kendim için değil, her zaman Domaniç için, Domaniç’in ilerlemesi ve sorunlarından kurtulması için yazdım.
Gazete sayfalarında okurlarım ile buluşmalarımda hep yukarıda arz ettiğim konuları paylaşmaya, aklımın, bilgimin ve tecrübemin bana verdiği ilhamla sizlerle bir arada olmaya çalıştım. Aslında beni en iyi anlayacak olanlar yazılarımı gazetede ve sosyal medyada yakından takip eden siz değerli okuyucularımdır.
İyiki de yazmışım. İyiki de Domaniç demişim. İyiki de Domaniçliyim. İyiki de Domaniç için hayallerimi dillendirmişim. Hayal edip yazdığım yazıların bir bir muhatap alınması ve bir tık ilerisi olarak siyasilerimizin vaatten ziyade, hizmete dönüştürmesini görmek beni mutlu ediyor Domaniç adına.
Son olarak, Domaniç’e kurulacak olan sanayi sitesi için bir heyecan bastı beni. Hayal olup bitirilen ve şu anda esnafımıza hizmet veren küçük sanayi sitesinin yapılacağını duyduğum, ilk gün ki gibi bir heyecan. İlçemiz sanayici ve esnaflarının  öncülüğünde başlatılan Domaniç’e yeni sanayi kazandırma çalışmalarında bir adım daha atıldı.
MHP Milletvekili Ahmet Erbaş’ın katılımıyla, Domaniç Belediyesi, Domaniç Esnaf Oluşumu ve Tavşanlı Ticaret Odası ortaklığı ile Domaniç’e yapılması planlanan Yeni Sanayi Sitesi için Domaniç Belediye Salonunda bir toplantı gerçekleşti geçen hafta. Hadi inşallah. Bitiriliş haberini de okumak ve Domaniçlinin doğduğu yerde doyması da nasip olur inşallah.
Yazıma son verirken, “Her bir fert, Milleti. Millet ise Devleti oluşturur”. Diyen ve 10 Nisan 1919 yılında, Ermeni işbirlikçilerinin kirli tezgah ve iftiraları neticesinde idam edilen Boğazlıyan Kaymakamı milli Şehit Kemal Bey’i de rahmet ile anıyorum. Bir ve beraber kalın sağlıcakla.