Ak Parti İlçe Başkanı Özoğul, Domaniç’e yapılan ve yapılacak yatırımları anlattı

Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul gazetemize basın açıklamasında bulundu.


Göreve geldiği günden bugüne ilçeye yapılan yatırımları değerlendiren Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul şu ifadeleri kullandı;

“Merkez ilkokulu 3 milyon TL, Domaniç emniyet binası 3 milyon 816 bin TL, Domaniç Özel İdare Bütçesinden 2018 Yılı 4 milyon 60 bin 691 TL, 2019 Yılı 4 milyon 358 bin 246 TL, 2020 Yılı 7 milyon 625 bin TL, 2021 yılında ise 8 milyon 200 bin TL bütçeleri ile tüm köylerimize yatırımlar devam etmekte olup kısa başlıklar ise Domaniç, Çamlıca, Yeşilköy, Çarşamba, Çokköy, Böçen yollarının sıfır asfalt yapılması. Domaniç Çukurca, Domaniç, Saruhanlar yolunun genişleme çalışmaları ve 2021 yılında asfalt yapılması ile tamamlanması.  Domaniç, Çokköy,  Saruhanlar, Muratlı köyleri kanalizasyon ve su şebekelerinin yenilenmesi. Topuk Yaylası Mesire Alanında Milli Parklar tarafından alt yapı çalışmaları tamamlanmış 1 milyon 300 bin tl yatırım yapıldıktan sonra Domaniç Belediyesine ihale ile teslim edilmiştir.

Domaniç Kocayayla Orman Bölge Müdürlüğünden İlçe Özel İdare Müdürlüğüne kiralanarak lokantası yapılarak  açılışı yapılmış 400 bin TL yatırım yapılmıştır. 2021 yılı için ise yatırımlar devam edecektir yaklaşık 600 bin TL yatırım yapılacaktır.

Domaniç Çukurca Gölet’i su tutmaya başladı. Maliyeti 10 milyon 600 bin TL. Sulama ihalesi yapıldı sulama ihale bedeli ise 13 milyon 500 bin TL 2021 yılında tamamlanacak.

Domaniç Çamlıca Gölet’i ise bu yıl tamamlanıp yaklaşık 2 aylık işi kaldığı ihale maliyeti 42 milyon 200 bin TL sulama ihalesi yapıldı, ihale bedeli 30 milyon 500 bin TL 2022 yılında tamamlanıp hizmete girecektir. Domaniç İlçe Entegre Hastanesi ihalesi yapıldı maliyeti 10 milyon 300 bin TL .

Domaniç Açık Cezaevi ihalesi yapıldı, ihale bedeli 17 milyon 500 bin TL .

Domaniç Tavşanlı yolu ihalesi yapıldı yüklenici firmaya teslim edilip en kısa sürede başlanacaktır.

Domaniç Belediyesi Çevre Şehircilik Bakanlığından 500 bin TL ve itfaiyenin alınması.

Çukurca belediyesi cenaze nakil aracı çöp kamyonu 250 bin TL , 50 çöp konteynırı ve 292 bin TL parke taşı alınmıştır. Belediye başkanlarımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

Domaniç Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi , Kapalı Spor Salonu yatırım oluru alındı ihalesi yapılacak.

Kütahya’ya gelen Gençlik Spor Bakanımıza ise taleplerimiz Domaniç’e Gençlik Merkezi , Haymeana ve güreş alanı tribünlerinin kapatılması , Çukurca halı saha ve KYK yurdu için talebimiz yapılarak çalışmalar devam etmektedir. Ayrıca Domaniç-Söğüt arası  kültür göç ulu yol adı altında Oba Kent yapılması planlanmaktadır.

DOMANİÇ’TE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN İŞLERİMİZ

Pazar Alanı, Domur, Yeşilköy Göletleri alt yapı planlamaları yapılmış ihale aşamasına getirilmiştir. Domaniç Sultan Alaattin Camii alt yapı çalışmaları bitti ihalesi beklenmektedir. Domaniç İnegöl yolu, Domaniç sanayi alanı belirlenmesi. Kaymakamlık binası ve tarım ilçe binalarının yenilenmesi.

Tüm bu yapılan ve yapılacak olan yatırımlarımızda başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlarımıza, İl Başkanımıza, Milletvekillerimize, Valimize, Kaymakamımıza, İl Yönetimine, Belediye Başkanlarına, İlçe Yönetim Kuruluna, İl Genel Meclis Üyelerine, Siyasi Partilerimize, Domaniç Basınına bizleri yalnız bırakmayan Domaniç için bir şeyler yapılması için mücadele eden taşın altına elini koyan vatanlarımıza geçmişte siyasi olarak görev yapan ilçe başkanları, il genel meclis üyelerimize ve yönetim kurullarımıza ayrı ayrı teşekkür ederiz.