“Bu toprakların çocukları, bu ilçeyi anlatmak ve geliştirmek zorunda”

Kaymakam Muhammed Enes İpek, Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluştu. İpek, Domaniç’in iyi anlatılması, geliştirmesi için mutlaka öğrencilerin bir yerlere gelmesi gerektiğini ifade ederek, beklentisinin çok yüksek olduğunu dile getirdi.

Kaymakam Muhammed Enes İpek, Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi 12 ‘nci sınıf öğrencileri ile bir araya gelerek, hedefleri ve gitmek istedikleri üniversiteler hakkında konuştu.

İpek konuşmasında, “Bu topraklar doğuşun toprakları, Antik Roma’dan, Sümerler ‘den, Babiller ‘denv ve şuan ki mevcut güçlerden sonra dünya tarihin görmüş olduğu en güçlü toplum olan Osmanlı ahlak medeniyetinin kurulduğu topraklardır. Yani üstünde yaşadığınız bu topraklar, tabiri caiz ise kutsal topraklarımızdır. Zamanın da atalarımız gelmiş burayı seçmiş, bir sebebi vardır, bir gayesi vardır. Sizler bu toprakların çocukları olarak, bir yerlere gelmek zorundasınız. Bu toprakları bir yerlerde, bir mevkilerde anlatmak ve geliştirmek zorundasınız. Bu ülkeyi daha da öteye taşımak zorundasınız. Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesinden beklentim çok yüksek.

Çok dinamiksiniz, dinçte bir kadro var. Nasıl daha iyiye götürebiliriz diye size sormaya geldim. İlçemizin ve sizin geleceğiniz için birlikte değerlendirme yapalım” dedi.

Haziranda yapılacak YKS sınavında öğrencilerden derece beklediğini ifade eden Kaymakam İpek, öğrencilere başarılar diledi.

Bu buluşmaya Kaymakam Muhammed Enes İpek ile birlikte, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şentürk, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir Saygılı ve Recep Aydın’da eşlik etti.