Minik ellerden toprağa en güzel armağan…

21- 16 Mart Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri çerçevesinde Domaniç Orman İşletme Müdürlüğü Gürgenyayla Orman İşletme Şefliği tarafından okul bahçesi ağaçlandırması yapıldı.

Domaniç Çamlıca ilkokulu bahçesinde yapılan fidan dikim etkinliğinde öğrenciler karaçam fidanlarını toprakla buluşturdu. Dikilen fidanların büyümesi ile okul bahçeleri güzelleşecek ve öğrenciler daha keyifli yaşam alanlarına sahip olacaklar.

Çocukları toprakla ve suyla haşır etmenin yanı sıra doğayı, ağacı sevmenin ve korumanın önemini bilmelerinin amaçlandığı etkinliğe Çamlıca İlköğretim Okul Müdür Yardımcısı Yusuf Bakır, Domaniç Gürgenyayla Orman İşletme Şefi Meryem Yağlı, öğretmenler ve minik öğrenciler katıldı.

Ağacı ve ormanı sevmek, korumak küçük yaşlarda çocukların kalbine yerleşirse toplum olarak daha güzel yarınlara merhaba deme şansımız olur diyen Bölge Müdürü Hasan Keskin; okul bahçesi ağaçlandırmalarının önemine değindi ve Domaniç Orman İşletme Müdürlüğü Gürgenyayla Orman İşletme Şefliği tarafından yapılan fidan dikim etkinliğine emeği geçen tüm personele teşekkür etti.

Düzenlenen organizasyondan dolayı memnuniyetini dile getiren Okul Müdür Yardımcısı Yusuf Bakır, fidan dikmenin çocuklar üzerinde pozitif bir etki oluşturduğunu ifade etti ve Domaniç Orman İşletme Müdürlüğü nezdinde tüm Orman Teşkilatına katkılarından dolayı teşekkür etti.