Yol yapılırsa eski Berçin kavşağından başlasın

Yılan hikâyesine dönen Domaniç-Tavşanlı yolu, son 15 yılda bilmem kaçıncı kez yine ihaleye çıktı ve aslı çıkarsa bu yıl yeniden kazma vurulacak.

Bugüne kadar gelen her müteahhit iki kepçeyle bir oradan bir buradan girerek Domaniç-Tunçbilek arasını köstebek yuvasını çevirdi. Her ne kadar bazı kaza riski olan yerler az çok çözüldüyse de günümüz itibarıyla Güney Köprüsü, Kozcağız Köprüsü ve Eski Berçin Kavşağı yolun en tehlikeli kesimleridir.

Bizim haber arşivimize göre en fazla kaza ve en riskli yol eski Berçin kavşağıdır. Eğer vaat edildiği gibi, bu yıl yol çalışması başlarsa, yetkililerden ricamız ilk düzeltilmesi gereken yol, eski Berçin kavşağından Sanayi kavşağına kadar olan kısımdır.

Hatipoğlu Orman İşletme Deposundan, Sanayi kavşağına olan kısım çizimlerde ip gibi düzgün olmasına rağmen işgüzar müteahhittin tepeyle beni uğraştırmayın diyerek bizim yetkilileri ikna etmesiyle ortaya çıkan riskli yol yüzünden yıllardır çok sayıda araç bu yolda kaza yaptı. Devrilen kamyonlar, köprüden uçan araçlar, virajı alamayanları her defasında Allah korudu.

Bize göre olması gereken, ilk yol planda da olduğu gibi Hatipoğlu deposundan benzinliğe kadar yolun dümdüz ve duble yol olmasıdır.

Hatta aynı yol planın da Şehir içi çevre yolu da İnegöl istikametinde ki benzinliğe kadar devam ediyordu.
İdarecilerimizi müteahhitleri idare etmesinler, “oluversin” demesinler.

Çoğunluğu aralarında asit kamyonlarının da bulunduğu ağır vasıtalardan oluşan 24 saatte 9 bin aracın geçtiği yol, aynı zamanda Kütahya-Bursa arasını bağlayan yoldur. Bu yol, İstanbul’dan Antalya’ya uzanan en kısa güzergâhın olduğu yoldur. Bu yol, ata yadigârı doğuşun toprağı Domaniç ile Kurtuluşun toprağı Dumlupınar’ın arasında ki yoldur. Umarız siyasilerimiz ve yetkililerimiz yeni yol eğer başlarsa bu bilinçle yolumuzu takip eder ve ona göre yol yaptırır.

Bu güne kadar her gelen müteahhittin üstün kör yaptığı yollar, istisnasız 3 ay sonra çöktü, bozuldu, su bastı. Lütfen herkes üzerine düşeni yapsın, paralarımız heba olmasın, insanlarımızı canı yanmasın artık.