Yaya geçitleri kırmızı çizgiye boyandı

İçişleri Bakanlığı tarafından yaya önceliğini vurgulamak amacıyla başlatılan “30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” uygulaması kapsamında Domaniç Belediyesi yaya yollarında boyama ve kırmızı çizgi çekme çalışmasını gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanlığı, kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla “30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” uygulamasını başlattı. Uygulamanın 81 il valiliğine bildirilmesi ile birlikte harekete geçen ekipler, yaya yollarında boyama ve kırmızı çizgi çekme çalışması gerçekleştirdi.

“30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” uygulamasına dikkat çekmek için, Domaniç Kaymakamı Muhammed Enes İpek, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler yaya geçidinde yürüyüş gerçekleştirdi. Minik öğrenciler ellerindeki ‘Yayayım bu yolda ben de varım!’ ve ‘Öncelik hayatın, öncelik yayanın!’ pankartı ile katıldı.