İlçemizde Fidanlar Toprağa Emanet Edildi

Dünya Ormancılık Haftası Kütahya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı İşletme Müdürlüklerinde yapılan etkinliklerle kutlanıyor.

Ormancılık Haftasında; özellikle çocuklara ve gençlere olmak üzere tüm vatandaşlara orman ve doğa sevgisi kazandırmak; ormanları korumanın önemini anlatmak ve fidan dikim seferberliğini yaygınlaştırmak için  çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Domaniç Orman İşletme Müdürlüğü tarafından fidan dikim töreni düzenlendi. Gürgenyayla Orman İşletme Şefliği Kantar Depo Mevkiinde düzenlenen törende 50 karaçam, 20 sedir ve 30 alıç fidanı toprakla buluştu.

Ülkemizde her yıl milyonlarca fidan dikildiğini belirten Domaniç Orman İşletme Müdürü Ekrem Oruç,

“Bugün burada dikeceğimiz her bir fidan;  yeşile olan sevgimizi, onu korumamızın ne denli önemli olduğunu ve ormanların kıymetini elimizde iken bilmeyi bize bir kez daha hatırlatıyor. Ormanların bizlere ne denli faydaları olduğunu, orman ürünlerinin hepimizin günlük hayatında; kağıttan tahtaya ,sıradan elimize aldığımız kaleme kadar vazgeçilemez ürünler olduğunu hepimiz biliyoruz. Nefes alabilmek, yarınlara yeşil bir dünyayı taşıyabilmek için fidan dikiyor ve her geçen gün orman alanlarının artırılmasına katkı sağlıyoruz. Etkinliğimize katılımınız, desteğiniz ve ormanlara olan sevginiz için teşekkür ederiz. Dünya Ormancılık Haftamız kutlu olsun.” şeklinde konuştu.

Domaniç Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen fidan dikim etkinliğine; Domaniç Kaymakamı Muhammed Enes İpek, Jandarma İlçe Komutanı Samet Yıldırım, Domaniç Orman İşletme Müdürü Ekrem Oruç, Protokol mensupları, Orman İşletme Şefleri, Orman Muhafaza Memurları ve vatandaşlar katıldı.