Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Domaniç’te ziyaretler gerçekleştirdi

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin, İlçe Başkanı Fatih Yalçınsoy ve yönetim kurulu ile birlikte Domaniç’te bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Ziyaretlerinde ilçe merkezinde vatandaşlar ve esnaf ile bir araya gelen Başkan Gezgin, köy ziyaretleri gerçekleştirdi.

“Yenişehir Bursa arası yol 2005’te başladı 2007’de duble olarak bitti peki Kütahya’da 2011 yılında bitti ve Kütahya 6 yıl kaybetti. Domaniç-İnegöl hattı bir gün yapılacak ama bu yol yapılana kadar olan süreçteki kaybı kim telafi edecek”

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin, gazetemize yaptığı açıklamasında, “Partimizde 60 ayrı konuda çalışmalar yapılıyor. Bunun dışında birde 81 vilayetin 81’inde özel bir çalışmalar yapılıyor. Burada İl Başkanlarına denildi ki her bir ilinizde kendi ham madde kaynaklarınızı, maden yataklarınızı, kendi iş gücünüzü, kalifiyeli eleman gücünüzü, limanlara, pazarlara olan uzaklıklarınızı bunları da hesaplayarak sizin ilinizde hangi ağır sanayi, hangi fabrika, ne gibi yatırımlar yapılmalı diye bir çalışma gönderdi. İl Başkanlarına söylenen, İlçe Başkanlarına da söylendi. Kendi ilçelerinizde neler olabilir ile ilgili birer çalışma yapın dendi. Biz bunları tüm ilçelere dağıttık ve kendilerinden bilgiler bekliyoruz. Tabi Domaniç İlçe Başkanımız Fatih Yalçınsoy yeni oluştuğu için ve teşkilatlanma işleri bittikten sonra Domaniç ile ilgili eksiklikleri tespit edip onun üzerine çalışacağız. Kütahya’dan bildiğimiz Domaniç’in en büyük sıkıntısı Yol hadisesi. Özellikle İnegöl’e bir an önce ulaşma hadisesi. Biz bütün yatırımlarımız arasında eşitler arasında eşit davranmak istiyoruz. Bu ne demek? Baktığınız zaman her taraf duble yollarla serili veya demir yolu ile çevrili ama sıralamada geri kaldığınızda o zaman kayba neden oluyor. Kütahya Ege’de en çok nüfus kaybeden ilçe, sebebi bu yol ağı hep gecikiyor, buda yatırımların gelmemesine sebep oluyor ve siz geri gidiyorsunuz. Yenişehir Bursa arası 2005’te başladı 2007’de duble olarak bitti peki Kütahya’da 2011 yılında bitti ve Kütahya 6 yıl kaybetti. Domaniç-İnegöl hattı bir gün yapılacak ama bu yol yapılana kadar olan süreçteki kaybı kim telafi edecek.
Biz tüm illerimizi, ilçelerimiz en ufak detayına kadar dinleyip inceleyip ona göre hareket edeceğiz. Yani şuraya bir havalimanı yapıp geçelim değil amacımız. Sıvılaştırılmış gübre için çalışmalarımız var bunu biz Kütahya için düşünüyoruz ve bu yatırım Domaniç’e olabilir” dedi.