Birlikten Güç Doğdu Domaniç’e Yeni Yatırımlar Geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Kütahya ziyaretinde Ak Parti ve MHP İlçe başkanları ile Domaniç ve Çukurca Belediye Başkanlarının projelerine destek vermesi üzerine İlçe Kaymakamı Muhammed Enes İpek’in girişimleri sonucunda Göletler ve diğer projeler için birlikte Ankara ziyareti gerçekleşti. Devam eden birliktelik Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üç günlük Kütahya Programında da devam etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üç günlük Kütahya Programında Belediye Başkanları ile bir dizi toplantılar gerçekleştirdi. Bu toplantıda Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul ve Belediye Başkanları aynı proje dosyaları ile Bakana sunumlarını gerçekleştirdi.

Bu toplantıda, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, MHP İlçe Teşkilat Başkanı Yıldıray Aydın, Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı Ahmet Özoğul, Çukurca Belde Belediye Başkanı Emin Taşgın ile birlikte hazırladıkları bir dosyalar ile katıldılar.

Toplantı da ilk söz alan Kütahya Valimiz Ali Çelik, Doğuşun Toprağı Tarihi Domaniç’in sorunlarını ve güzelliklerini anlatarak başladı. Sırayla tüm ilçelerin eksikliklerini saydı.

Daha sonra AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Ahmet Özoğul, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk ve Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın Domaniç için taleplerini dile getirdiler.

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, programında bizlerde yerimizi aldık. Bakanımız ile yaptığımız görüşmemizde Tarihin ilk güreşleri olan Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşlerimiz ve Ebe Çamlığı Er Meydanımız ile ilgili projelerimizden bahsettik. Sağ olsun Bakanımız Er Meydanında Seyirci tribünün üstünün kapatılması ve çevre düzenlemesi için gerekenin yapılacağını söyledi. Belediyemize geçtiğimiz yıllarda bağışlanan yurt için Gençlik Merkezi yapılmasını rica ettik. Bakanımız bu konuya da sıcak baktı ve yetkilileri en kısa zaman da incelemeler yapmak içi Domaniç’e yönlendireceğini belirtti. Mevcut yurdun uygun görülmemesi durumun da ise Jandarma karakolu yanında ki 4 dönümlük araziye yeni bir bina ve sportif faaliyetlerin da yapılabileceği gençlik merkezinin yapılacağını söyledi. Ayrıca futbol sahamıza ek tribün ve soyunma odaları ile kafeterya için de destek vereceğini ifade eden bakanımız olacak işlere olacak. Olmayacak işlere ise direk olmaz dediği için verilen vaatler konusunda bizleri umutlandırdı. Bu sıcak ve samimiyetinden dolayı bakanımıza teşekkür ederim” dedi.

Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı Ahmet Özoğul’da, “ Sayın Bakanımıza öncelikle KYK yurdu sorunumuzu dile getirdik. Bakanımız, tüm KYK yurtları için yurt genelinde incelemeler başlattık. Öğrencisi yeterli olanlar kalacak olmayanlar kapatılacak derken, Hayme Ana tören alanında ki açık tribünlerin üstünün kapatılmasına, Kulübü olan 3 köyümüze halı saha ve Çukurca Beldemize halı saha, voleybol ve basketbol sahası istediğimizi dile getirdik. Sağ olsun Bakanımız bu konularda ki projelerimizi onaylayarak gerekenin yapılacağını söyledi” dedi.

Ahmet Özoğul, Sahvet Ertürk ve Emin Taşgın, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu bitiş konuşmasında, Domaniç’e ayrı bir önem vereceğiz. Domaniç Söğüt arasında ki göç yolu yeniden canlandırılacak. Yatırımları her iki tarafa da ortak proje kapsamında yapılacak dediğini ifade ettiler.

Öte yandan Kütahya Valisi Ali Çelik, “Domaniç’te Söğüt te ki gibi oba kent projesi için hazırlıklara başlayın” dedi.

İlçe Kaymakamı Muhammed Enes İpek, Ebe Hatun Çamlığına yapılacak küçük değişikliklerle Domaniç Ebe Hatun Çamlığında Ebe Çadırı, Ebe Hatun Anıtı, Ebe Hatun Türbesi ve gerekli değişiklikler yapılarak, Domaniç halkına eskiden olduğu gibi mesire alanı, turistlere ise tarihi gezinti yeri olacak şekilde hizmete sunacaklarını, ayrıca bu yıl 5 mayıs dünya ebeler günün de, ilçemizde ki bir ebe ye, Ebe Hatun Anıtı önün de ‘Yılın Ebesi’ plaketi vermeyi planladıklarını söyledi.