Ertürk, ‘Bakanımız projelere onay verdi’

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,’nun üç günlük Kütahya Programında Belediye Başkanları ile bir dizi toplantılar gerçekleştirdi. Toplantıda Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk Domaniç’e yapılması gereken projeler ile ilgili görüşme fırsatı buldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üç gün boyunca Kütahya’da bazı programlar gerçekleştirdi. Programlara Belediye Başkanları ile devam eden Kasapoğlu’na Domaniç’e yapılması planlanan dosyalar teslim edildi.

Belediye Başkanları ile yapılan toplantıya katılan Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, programında bizlerde yerimizi aldık. Bakanımız ile yaptığımız görüşmemizde Tarihin ilk güreşleri olan Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşlerimiz ve Ebe Çamlığı Er Meydanımız ile ilgili projelerimizden bahsettik. Sağ olsun Bakanımız Er Meydanının üstünün kapatılması için bizlere destek verecek. Ayrıca, Belediyemize geçtiğimiz yıllarda bağışlanan yurt için Gençlik Merkezi yapılmasını rica ettik. Bakanımız bu konuya da sıcak baktı ve ekipler Gençlik merkezi için kısa zamanda incelemeler gerçekleştirecek. Onay çıkmasa bile belediyemize ait 4 dönümlük arazi çalışmalar yapılacak. Son olarak ta Bakanlık tarafından yapılan İlçe Spor sahasının Ek tribün ve Soyunma Odası için desteklerini de ilettik. Bu konu içinde bizlere destek verecek. Bu kapsamda, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve Kütahya Valimiz Ali Çelik’e çok teşekkür ederiz” dedi.