Yetim ve öksüzlerimizin dileği yerine getirildi

İlçe Kaymakamı Muhammed Enes İpek tarafından yürütülen “TUT ELİMİ PROJESİ” kapsamında 30 yetim çocuğun dilekleri yerine getirildi.

“TUT ELİMİ PROJESİ” kapsamında yetim ve öksüzlerimizden “Kaymakam abiye mektup” başlıklı birer mektup yazılması istendi. Yetim ve öksüzlerimiz bu mektup birer adet dileklerinin yerine getirilmesini isteyerek cevap vermişlerdi. İlçe Kaymakamına hitaben yazılmış olan tüm istekler tek tek değerlendirildi. Çocuklarımıza 14 adet tablet, 12 tam donanımlı eğitim seti ve nakit desteği olmak üzere dileklerini yerine getirdi. Programa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Öztürk’te eşlik etti.

“Bu çocuklar bize emanet”

Hediye dağıtım esnasında İlçe Kaymakamı Muhammed Enes İpek “Çocuklarımızın taleplerini ihtiyaçları doğrultusunda karşıladık. Bu çocuklarımıza sahip çıkmak Peygamberimizin sünneti olduğu kadar, Domaniç halkımızın da sosyal sorumluluğudur. Gönlümden geçen hedefim tüm Domaniçlilerin bu projeye ortak olmasıdır. Devlet ile Millet kaynaşması bağlamında onlara el uzatmak, yanlarında olduğumuzu hissettirmek onların yarınlarının inşasında önemli bir basamak olacaktır. İlçemizde elimizi uzatmadığımız tek bir yetim ve öksüz kalmayacak.

İkinci aşama; Güzel yarınlar

Özellikle yaşı küçük olan yetim ve öksüzlerimizin yaşam standartlarının iyileştirilmesi için büyük bir süratle ev ve oda koşullarının iyileştirilesi adına çocuklarımızın odaları boyanıyor, çalışma masası, gardırop, halı ve yatak temini gibi aşamaları için projenin ikinci aşaması süratle devam ettiriyoruz” diye belirtti.

“TUT ELİMİ PROJESİ” kapsamında yetim ve öksüzlerimizden gelen mektupları da cevaplayan İlçe Kaymakamı İpek, “Sevgili Kardeşim “Bir Dilek Tut Projemiz” kapsamında Kaymakamlığıma yazmış olduğun mektubu okudum. Gönlünden geçerek yazıya dökülen iyi dileklerin için teşekkür ederim. Sizler bu güzide Vatanın aydınlık yarınlarısınız. Kaymakam abin olarak; derslerine çok iyi çalışmanı, Vatanımıza ve Milletimize faydalı bir birey olmanı bekliyor ve arzuluyorum. Bu nedenle sana Devletimiz adına,………. hediye ediyorum. Teknolojinin artı yönlerini kullanarak kendine pozitif değer katacağına olan inancım sonsuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle seni en kalbi duygularımla selamlıyor, sevgilerimi gönderiyorum” şeklindeki mektuplara cevabı ise çocukları mutlu etmeye yetti.