Bükerlerli iş adamı köyündeki çocukları mutlu etti

İnegöl’de mobilya firması sahibi Bükerlerli iş adamı kendi köy takımın formalarını yaptırarak, köy çocuklarına hediye etti.

Bükerler köyünde sosyal mesafe kurallarına uyarak düzenlen hediye teslim töreninde, 5-12 yaş arasında ki 50 çocuğa forma hediye edildi.

Törene Kaymakam Muhammed Enes İpek, İlçe Jandarma Komutanı Samed Yıldırım, İlçe Özel İdare Müdürü Ramazan Çelikten, Köy Muhtarı Ali Kara ve vatandaşlar katıldı.

Hediye dağıtım töreni öncesi konuşma yapan Kaymakam Muhammed Enes İpek, “Formaları çocuklarımıza hediye eden, beyefendiye çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın yüzünde bir gülümsemeye sebep olduğu için Allah kendisinden razı olsun” dedi.

Daha sonra törenle formalar çocuklara hediye edildi. Pandemiden dolayı kısıtlı tutulan törene katılamayan çocukların formaları ise ebeveynleri teslim aldı.

Tören ardından gazetemize konuşan yardımsever iş adamı Şener Gökmen, ” Muharımız Ali Kara’nın isteği üzerine köyümüzde ki 5-12 yaş arası çocukları sevindirmek ve mutlu etmek adına forma hediye etmek istedik. Bu mutluluğa beni ortak ettiği için kendisine teşekkür ederim. Çocuklarımız bugünün yarını, yarının ise umududur. Amacımız köyümüze bir şeyler yapmak. Birlik beraberliğimizi göstermek. Elimden geldiğince de her şarta yardımlarımızı esirgemeyeceğiz inşallah” dedi.

Birçok çocuğun pandemiden dolayı törene katılamadığını ifade eden Köy Muhtarı Ali Kara’da, Turkuaz Sandalye sahibi Şener Gökmen’e teşekkür ederek, bu kısıtlı dönemde çocukların gözlerinde ki mutluluğun kendileri için çok değerli olduğunu söyledi.