Kısmen de olsa Domaniç’te esnaf kapılarını açtı

Koronavirüs tedbirleri sebebiyle aylardır iş yerleri paket servis dışında kapalı olan Domaniç esnafı, dün açıklanan ‘normalleşme’ kararları ardından bugün yüzde 50 kapasiteyle işletmelerini açtı.

Koronavirüs risk değerlendirme haritasına göre, yüksek riskli kentler dışında restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler 07.00-19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile açıldı.

Hazırlıklarını tamamlayan kafe, kıraathane, restoran gibi işletmeler Domaniç’te ilk müşterilerini aldı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren esnaf hazırlıklarını yaptı. Aylar sonra masa ve sandalyeler düzenlendi. Heyecanlı olduğunu dile getiren esnaf, müşterileri beklediklerini söyledi.

MÜŞTERİLERİMİZİN SAĞLIĞI İÇİN GEREKEN DİKKATİ GÖSTERECEĞİZ

Halil İbrahım Sofrası Lokantası sahibi Mustafa Bahadır, ”Ne zamandır beklediğimiz karar verildi. İnşallah iyi olur bundan sonra. En iyi şekilde, hijyen kurallarına uygun bir biçimde müşterilerimizin sağlığı için gereken dikkati göstereceğiz. Tez zamanda Domaniç olarak ve ülke olarak maviye döneriz. Daha kapsamlı bir şekilde açılır” dedi.

KISMEN DE OLSA TEŞEKKÜR EDERİZ

Anıl Döner sahibi İsmail Açıkgöz, “Kısmen de olsa, yarı yarıya faaliyetten dolayı yetkililerimize teşekkür ederim. İnşallah yoluna girer her şey” diye konuştu.

BUGÜNLERİ ATLATACAĞIZ

Kahvehane sahibi Ali Şahin, “Hamd olsun. Zor bir süreçten geçtik. İnşallah bugünleri atlatacağız” ifadelerini kullandı.

MÜŞTERİLERİMİZDE YARDIMCI OLMALI

Kahvehane sahibi ve Domaniç Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yahya Tük “Allah razı olsun devletimizden. Kurallara uymak zorundayız. Yüzde 50 kapasite ile çalışacağız. Bu yeterli değil, ileride umarım tam kapasite çalışırız. Özellikle müşterilerimiz çok yardımcı olması lazım. Biliyorsunuz bulaşıcı bir hastalık. Bu yüzden maskeye sosyal mesafeye kesinlikle uymaları lazım” dedi.