Alt yapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda yol düzenlemeleri başlıyor

Domaniç Belediyesi, alt yapısı tamamlanan ve geçtiğimiz yıl selden dolayı zarar gören hastane yolunun düzenlenmesi için çalışmalara başlandı.

Belediye tarafından hazırlanan, 11 bin 300 m² beton parke taşı,4450 m beton bordür ve beton oluk ile yol ve park yapımı ihalesi çıktı. İhale, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek. 12 Mart’ta yapılacak olacak ihalede, Cumhuriyet Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi, 323. ve 304. Sokak, Hisar Mahallesi Kıbrıs caddesi, Okul Sokak ve 234. Sokak’ların yol düzenlemesi yapılacak.

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “Domaniç’te kaldırımsız düzenlenmeyen yol bırakmayacağız. Her yıl bütçemiz dahilinde yollarımızda çalışmalarımızı ve alt yapı sorunlarımızla ilgili ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Temmuz ayı içerisinde Kütahya’da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un başkanlığında düzenlenen toplantıya katıldık ve burada ilçemizde selden zarar gören yollarımız için kilitli parke yardımı desteği istemiştik. Sağ olsun Kütahya Milletvekilimiz Ahmet Erbaş’ta bu konuda bizlere destek verdi.

Diğer eksik kalan yollarımızı da tamamlayacağız

Çalışmalarımız kapsamında sadece selden zarar gören yollarımızı değil. Alt yapısı tamamlanan diğer yollarımızı da ihaleye çıkarttık. Eksikliklerimizi zamanla tamamlayacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.