Esnafa bir kötü haberde yüksek okuldan

DCIM/100MEDIA/DJI_0618.JPG

Pandemi döneminde ciddi gelir kaybı yaşayan esnafımız için biraz da olsa can suyu olabilme niteliği taşıyan Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu DPÜ Senatosu kararıyla eğitime çevrimiçi devam etme kararı aldı.

Son senelerde öğrenci sayısında ciddi düşüş yaşayan DPÜ Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu yine de esnafımız için önemli bir gelir kaynağı.

Esnaf buradan çıkacak kararı bekliyor ve yüz yüze eğitim ile bir nebze de olsa nefes almayı düşünüyordu. Ancak Üniversite Senatosu çevrim içi eğitime devam kararı aldı.

Dumlupınar Üniversitesi Senato Toplantısı kararları ise şöyle;DPÜ Rektörlüğü tarafından yapılan açıklama; “2020-2021 akademik yılı bahar dönemine ilişkin eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesi hususu Üniversitemiz Senatosu’nun 18.02.2021 tarihli ve 8 sayılı toplantısında görüşülmüş ve aşağıdaki kararlar alınmıştır;-Üniversitemiz Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER), Sürekli Eğitim Merkezi (DPÜSEM), Yabancı Diller Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (DİLMER)’nde eğitimlerin pandemiye uygun sıkı tedbirlerin alınarak ve seyreltilerek yüz yüze yapılabilmesine,-2020-2021 bahar yarıyılında eğitim öğretim faaliyetlerinin diğer tüm birimlerde yarıyıl içi (vize) sınavlarına kadar uzaktan öğretim modeli ile yürütülmesine,-Uygulama içeren derslerin teorik kısımlarının çevrim içi, uygulama kısımlarının ise yarıyıl içi sınavları sonrasında yapılmasına,-Yarıyıl içi sınavlarının çevrim içi yapılmasına,-Yarıyıl içi sınavlarından sonraki eğitim öğretim modelinin ise salgının seyrine bağlı olarak tekrar değerlendirilmesine karar verilmiştir.