Survivor’da Domaniç’ten Dominik’e selam

Domaniç Güreş Antrenörü Nuh Ceylan Dominik Cumhuriyetinde yapılan Survivor yarışmasındaki güreşçi arkadaşına selam gönderdi. İletişim ödülünde yayınlanan programda Domaniç’ten Dominik’e selam gönderildi.


Her yıl TV8 ekranlarında yayınlanan ve izlenmede reyting rekorları kıran Acun Ilıcalı tarafından sunulan Survivor programında Gönüllüler takımında yarışan 2003-2004-2005 ve 2006 yıllarında Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşlerinde güreş tutan Yunus Emre Karabacak Domaniç’ten gönderilen mesajı okudu.

Domaniç Güreş Antrenörü Nuh Ceylan, “Yunus Emre Karabacak Avrupa şampiyonu olan Reşit Karabacak’ın oğlu. Yunus Emre 21 yıldır arkadaşım. Kendisi ile aynı okulda aynı yurtta kaldık. 4-5 sene aynı güreş kulübünde güreş tuttuk. Yunus Emre Karabacak 2003-2204-2005 ve 2006 yıllarında Domaniç Ebe Çamlığı Er Meydanında güreş tutmuş ve bu güreşlerde dereceler almıştır. Survivor yarışmalarına katıldığı andan itibaren kendisini takip ediyorum. Son yarışmada İletişim ödülünü kazanmış ve gönderdiğim mesajı canlı yayında okudu. Mesajımda, ‘Domaniç’ten Dominik’e selam’ diye başlıyordu. Mesajı okuduğumda bende çok heyecanlandım. İnşallah video olarak görüşme imkanım olurda Domaniç’i daha çok anlatma ve tanıtma fırsatım olur” dedi.

Domaniç Güreş Antrenörü olarak 2019 yılında atanan Nuh Ceylan, Aslen Samsunlu. 1989 Bursa Osmangazi doğumlu. İlk olarak güreşe başlama yılı 1998 yılında Bursa güreş eğitim merkezinde çalışmalara devam ederek katıldığı Minikler süper ligde takım halinde şampiyon olarak Bursa’yı zirveye taşıdı ve 2003 yılından sonra Amasya Şekerspor kulübüne transfer oldu. İki yıl burada güreş yaptıktan sonra Bursa Yıldırım belediyesine transfer olarak burada 4 yıl güreş yaptı. Kulübü adına Türkiye şampiyonasında 2006 yılında Türkiye üçüncüsü 2007 yılında Türkiye ikincisi dereceler alarak milli takıma seçilmeye hak kazandı ve Milli sporcu unvanını elde etti. Altı yıl boyunca milli takımı temsil etti.

2009 yılında Bursa Büyükşehir belediyesine transfer olarak güreş hayatına devam etti. Burada 2009 yılında Avrupa kulüpler arası şampiyonluk kupasını takım halinde 1. olarak kazandılar. 2010 yılında 8 ülkenin katılımıyla Tokat’ta yapılan Hüseyin Akbaş turnuvasında 84 kiloda şampiyon olarak ülkeyi temsil etti. Bursa büyükşehirde bu dönemde alt yapıda antrenörlük yaparak sporcuların gelişmesinde yardımcı oldu. Eğitim hayatına ise 2012’de Samsun 19 Mayıs üniversitesine girerek 4 yıllık Beden Eğitimi Bölümüne hak kazandı. 2016 yılında mezun olarak antrenörlük görevine başladı. 2019 yılında Gençlik Spor Bakanlığın Kütahya İl müdürlüğünün bünyesine alınarak Kütahya’nın Domaniç ilçesine atanarak görevine başladı. Halen ilçemizde görevine devam etmektedir.