GELİN SEVELİM BİR BİRİMİZİ

Dünya genelinde iki görüş vardır. Sağcılar ve solcular… Bu iki görüş, var oldukları günden beri, bir biriyle didişir durur.

Didişmenin kaynağı ise farklılıklarından değil, benzerliklerinden kaynaklanır.
Mesleğe olan saygım ve sevgim den ötürü kendim bildim bileli her türlü görüşün kitabını okur, her kesimden insanları dinler anlamaya çalışırım. Kendi gözlemlerimden yola çıkarak konuyla ilgili düşüncelerimi paylaşmak istedim. Her iki taraftan da katılanlar, karşı çıkanlar olacağı gibi, inandığı görüşü hakkında hiçbir fikri olmayan ‘Körü körüne bağlanmış’ kişiler ise en sert tepkiyi veren mide bulandıran sözlerle kulakları çınlatan mideleri bulandıranlar da bunlar olacaktır.
Bilindiği üzere Dünya da ırkçılığın bedelini en ağır ödeyen ülkelerin başında Almanya gelir. ‘Asil Alman Kanı’ taşımayan tüm yabancıları ve onlara destek veren kendine göre hain ilan ettiği milyonlarca canı katleden Faşist Hitler, BM’nin müdahalesiyle durdurulmuş ve faşist Almanya’nın yerine Demokratik Almanya’yı kurulmuştur. Teknolojik ve ekonomik büyüme hızına yetişemeyen Almanlar, dışarıdan işçi almak durumunda kalmışlardır. Almanya’da yaşayan yabacıları katleden Almanlardan, Dışarıdan Yabancı davet eden Almanya’ya geçiş ne kadar da enteresandır değil mi?
Sağın bu en uç noktası olan faşizm işte böyle katliamcı cani bir görüştür!
Peki, sınıfsız, sınırsız tüm üretenlerin çalışanın olacağı kominizim, ne kadar kan akıtmıştır. Karl Marx ve Engels’in hayallerinin peşine takılan aşırı solcular, Sovyetler Birliğini kurana kadar, kendileri gibi düşünmeyen kaç Rus’un canına kıymışlardır. Ardından sınırsız komünist bir dünya hayali için kaç ülkeyi istila etmiş, kaç insanı öldürmüşlerdir?
Solun bu en uç noktası olan Komünizm işte böyle katliamcı cani bir görüştür!
CHP, Aktürk’ün çizgisinden çıktı diye ilk kurulan parti, MHP’dir. MHP’liler Ülkücüdür. Türkçüdür, ama aynı zamanda Arap ve Amerikan Emperyalizmine kapı açan partidir.
Atatürk’te Türkçü ama tam Bağımsızlıktan yanadır. Türk’ün Türk’ten başkasına bağlanmasına karşıdır. Ülkemizde ki sol partiler de CHP, Atatürk’ün çizgisinden çıktı diye kurulmuşlardır. Yeni Sol partiler, Ulusalcıdır. (TÜRKÇÜLÜĞÜN BAŞKA ADLANDIRMASI) Bunlar da Sovyetler Birliğinin kapı aralamakta, Sovyetler ve Çin ve Türki ülkelerle birlik için olma gayretindedirler.
Bize göre Türkiye’de kemik oyu olan iki parti vardır. Yarı Atatürkçü yarı Osmanlıcı MHP ve Ulusalcı CHP, Ancak son 90 yılda iktidarı ağırlıklı olan partiler ise ortanın sağındaki partilerdir. Örneğin ortanın Sağındaki, son 18 yıla damgasını da vuran Ak Partinin kemik oyu yoktur. Çünkü Bundan önceki ANAP’ın da tüm gücüne ve uzun iktidarına rağmen kemik oyu olmadığı Özal ölünce ortaya çıkmıştır. Demirel’in Adalet Partisi, Menderesin Demokrat Partisi lideri ile birlikte tarihe gömülmüştür. Ortanın sağındaki seçmen, partiye, ideolojiye oy vermez. Lidere verir. Lidere biat ise Türk geleneğidir. Binlerce yıldır beylerle padişahlarla yönetilen ataerkil Türk milleti. Güçlü bir lider gördü mü ne dediğine ne yaptığına bakmaz nasıl yaptığına bakar. Kürsüden kükrüyorsa, asil bir duruşu, güçlü bir hitabı olması Orta Türkleri için yeterlidir.

Eğer ideolojiye oy verilse, Ağaların topraklarını köylüden geri alıp ağaya veren, Müslüman edebiyatıyla iktidara gelip, Ülkeyi Hıristiyan Amerika ya bağlayan bu uğurda binlerce askeri NATO için şehit ettiren Menderes oy alabilir miydi? ‘Orta direk’ diye diye iktidara gelip, ben zenginleri severim diyerek orta direği bitiren Özal ölene kadar iktidar da kalabilir miydi? Benim köylüm benim işçim diyerek seçilen, seçildikten sonra da işçi ve köylüyü bitiren Demirel ölene kadar ‘Baba ‘saygısı görür müydü? Bu gün başka bir ortanın sağı iktidar. Ezanlar susmayacaktı. Minareler süngümüz olacaktı. İslam Birliği olacaktı. Ama Cumhuriyet tarihinin en fazla kilisesi bu dönemde açıldı. İlk defa tüm komşularımız la dargınız, İslam ülkeleri ile aramıza kan girdi. Üstelik tüm bunları dostumuz ABD için yaptık!
Türkiye’yi Arap hegemonyasından kurtaracak ak günlere gidecektik Ecevit ile Ülkenin gelmiş geçmiş en çok İmam Hatip okulunu açan liderdir kendileri ölene kadar koltuğunu terk etmedi. Tekke ve zaviyeleri kapatan Atatürk ün partisi CHP’nin son lideri, Fettullahçı Nazlı Ilcakları, Cengiz Çandarları alkışlattı partililerine…

Kısacası bunlar bir birinden ayrı görünen ikizleri. Bırakalım siyaseti gelin biz sevelim bir birimizi.