”Dışarıda kar kalbimizde hayvan sevgisi”

İlçemizde soğuk kış şartlarından olumsuz etkilenen sokak hayvanlarını unutmayan çocuklar, karton kutulardan, atık malzemelerden sokak hayvanları için yuva ve yemlik yaptı.
Hisar ilkokulu öğretmeni Merve Omran ve 4/A öğrencileri ” Dışarıda kar kalbimizde hayvan sevgisi” projesi ile hayvanlar için yuva ve yemlik yapıp doğaya bıraktılar.

Havaların soğuması ve sokak hayvanlarının yuvasının olmaması nedeniyle çocuklar öğretmenlerinin yardımlarıyla karton kutulardan kedi, köpek ve kuşlar için kendi elleriyle yuva yaptı.

Kedi, köpek ve kuşların boylarınca kutuları kesen çocuklar, rüzgar, yağmur ve kardan etkilenmemeleri için kutuların etrafını naylon poşet ile sardı.

Kedi, köpek ve kuşların rahat edebilmeleri için evlerindeki eski halıları keserek kutuların içine yerleştiren minik eller, beslenmeleri için hem yuva içerisine hem de yuva dışarısına yem kutuları bıraktı.

Sokakta yaşayan misafirlerinin yuvadan her ayrılışında yuvanın temizliğini yapan minik eller, emekleriyle yaptıkları yuvalara gözü gibi bakıyor.