BU KİMİN GÜNDEMİ ?

Bu yazı Türk Medyasının durumundan esinlenerek kalem alınmıştır. Konular hayal ürünüdür ve yazıda hiçbir yaratığa zarar verilmemiştir.
“Türkiye’nin falanca ilinde 7,2 şiddetinde deprem oldu. Depremde yıkılan binaların altında, ölü ve yaralıların olduğu bilgileri geliyor…”
Siz bu haberi, c haber, nakit TV, Beyaz kanal, mülke TV, TıGıRT, net tv, 24 buçuk Haber, Ne TV, CNC teve ve daha yüzlerce irili ufaklı resmi, gayri resmi sosyal medya sitesinden takip ediyorsanız;
Yerli ve milli kaynaklardan aldığımız bilgiye göre, falanca ilimizde 5,8 şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir. Depremin şiddetini yabancı ve terör yanlısı kanallar, yüksek gösterme çabasındadır. Depremde Cehape döneminden kalma birkaç ev yıkılmıştır. Özellikle içki içilen haram yuvası yerlerde ağır yaralı ve ölüler vardır. Deprem bölgesine, eskiden olmayan itfaiye, ambulans, arama kurtarma ekiplerimiz, sevk edilmiştir. Ayrıca, Orman Bakanımız, Ekonomi Bakanımız, Diyanet İşleri Başkanımız da Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile özel uçaklarıyla olay yerine anında intikal etmiş ve gerekli incelemelerde bulunmuşlardır.
Kanalların yorumcuları; Son dönemde deprem olan bölgede içki, fuhuş ve kumarın arttığını, eskiden deprem bölgelerine hiçbir devlet yetkilisinin gidemediğini ancak artık sayın başkanın talimatları ile tüm yetkilerin olay yerine anında ulaştığını depremde evleri yıkılanların evlerinin hemen yapına başladığını, zaten tüm depremzedelerin çadırlara yerleştirildiğini anlatacaklardır. Olay yerinden yapılan canlı sokak röportajlarında vatandaşlar; “ Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun! Bize şunları gönderdi, bunları yaptı” diye nimet duygularını dile getirecek, eski Türkiye ile yeni Türkiye’nin arasında ki farkı anlatacaklarıdır.

Diyelim ki muhalifsiniz ve deprem haberini, Kalk TV, KıRT TV, Teve1 23, ve benzeri kanallardan takip ediyorsanız;
Size, falanca ilde meydana gelen 9 şiddetindeki depremde, binlerce binanın yıkıldığı, yıkılan binaların tamamının TOKİ tarafından yapıldığı, hükümet doğal afet ilan etmemek için depremin şiddetini düşük gösterme çabasında olduğunu, bu ilimizde fay hattının geçmediği tüm arsaların Katar’a satıldığından, Türk halkı daha riskli bölgelere taşındığını, bu yüzden de ölenlerin tamamının Türk olduğu sabaha kadar aç ve açıkta kalanlarla yapılan röportajlarda da, görüleceği gibi, hükümetin depremzedelere yardım etmekte çok geç kalındığını henüz bir tek çadırın olay yerine ulaşmadığını, elde ki çadırların da önceden Katar’a satıldığını, Atatürk Türkiye’sine bunların yakışmadığını size haber olarak aktaracaklardır.
Sahi deprem olmuştu orada neler oldu derseniz ???
Ülkemiz de halkın yüzde 50’si bu iki tarafın medyasını izler ve inanır. Her iki tarafı da taraflı bulanlar ise enfes tartışma programları hazırlayan Haber Türk’ü seyreder /seyrederdi !
Son zamanlar da bu kanalda cıvıttı. Namlı şanlı büyük adamlar her akşam Ümit Özdağ neden istifa etti. İyi Partide neler oluyor ? CHP karışıyor mu ? Çok çok eski bir vekil baş örtüsüne tü kaka dedi. Eski bir asker 1960 yılında yazdığı kitabın 284. sayfasının 12. satırında kullandığı darbe kelimesi ile hükûmete darbe mi yapmak istedi ?
Ülke gündemini saptırma kanalı Haber Türk’te sizlere ömür geriye kaldı.’ Vur patlasın çal oynasın’ kanalı Vatan TV …
Ülkenin en akıllıları ise halkın gerçek ve yerel gündemini, yerel haberini yapan yerel medyasına yerel gazetesine kaymaya başladı. Örnek Domaniçliler “ Bana Domaniç Gazetesi yeter” diyor !