“Domaniç yolu için 2 yıl deseler de biz daha çabuk bitmesi için çalışacağız”

2020 yılı yatırımlarını değerlendiren AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, 27 Ocak’ta ihaleye çıkacağını hatırlatarak, “Her ne kadar 24 ay deseler de biz daha çabuk bitmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın çalışanları ile bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, 2020 yılında Kütahya’ya yapılan yatırımları değerlendirdi. Pandemi sürecinden sağlık yatırımlarına, ulaşımdan devlet desteklerine kadar pek çok konuda açıklamalarda bulunan Başkan Ceyhun’a Merkez İlçe Başkanı Fatih Oruç, Kadın Kolları Başkanı Melek Mankan ve Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Batur da eşlik etti.

Kütahya’ya yapılan yatırımları anlatan İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Domaniç ile ilgili yapılan çalışmalara da değindi. Sık sık köy yollarını dolaştığını ifade eden Başkan Ceyhun, karayollarında yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler verdi.

DOMANİÇ YOLU İHALESİ 27 OCAK’TA

Domaniç yolunun 27 Ocak’ta ihaleye çıkacağını söyleyen Sebahattin Ceyhun: “Bu yolun çeşitli sebeplerle gecikmiş olduğu doğrudur ama artık geçmişi bırakalım. İnşallah ihaleye çıkmasıyla birlikte o yol tamamlanmış olacak. Her ne kadar 24 ay deseler de biz daha çabuk bitmesi için elimizden geleni yapacağız. Emet çevre yolu, Hisarcık’tan sonra Simav yolu ve Kestel yolu da hizmete açıldı” dedi.

DOMANİÇ HASTANESİ İHALESİ YAPILDI

Pandemi sürecine rağmen sağlık yatırımlarının yanı sıra tüm yatırımların hızlı bir şekilde devam ettiğini açıklayan Sebahattin Ceyhun: “2020 yılı her ne kadar pandemi nedeniyle kısıtlı da görünse yüzde 6,1 ile en çok büyüyen ülkelerin başında yer aldık. Birçok sektör ihracatını iki katına çıkardı. Ama çok zor durumda kalan esnafımız da oldu. Dükkân kapatanlar oldu. Bunlarla ilgili elimizden gelen desteği gerek hükümet anlamında gerekse bireysel anlamda yapmaya çalışıyoruz. Domaniç’te on yataklı bir hastanenin ihalesi yapıldı. Benim dönemimde dört defa kadro yenilemesi yapıldı. Hemen hemen eksiklerimizin çoğu tamamlandı” diye konuştu.