İzzet Dede’den Mektup!

Tunçbilek’in 1970’li yıllarda durma aşamasına geldiği anlarda yaptığı buluş ile binlerce insanının mağduriyetini gideren 90 yaşındaki İzzet Özdemir dedenin 2021 yılına özel yazdığı mektubu paylaştı.

Özdemir yazdığı mektubunda;

“Cümleten Selamünaleyküm Tarihi diyarın münevver ve uygar insanları.
2020 yılını acısı ve tatlısı ile uğurlarken, sizlerle bu yazımı paylaşmak istedim. Ezanla başlayıp sela ile son bulan şu ömrümüzde yine bir seneyi uğurlarken insan olarak yaşamayı bir marifetmiş gibi biliyoruz. Birbirimizi ötekileştirmeden severek sayarak bir kalp kırmayı önleyebilirsek en büyük engeli aşmış oluruz. İnsanoğlunu manevi yönden ayakta tutan hatta olmazsa olmazımız, hiç şüphesiz 3 ana faktör vardır. Allah’a şükretmek karşılaştığı olaylar karşısında sabretmeye tahammül etmek ve Allah’tan ümidi kesmemek. Unutmayalım ki ümidini kesmiş insan her şeyini kaybetmiş bir insandır. İnsanoğlu bu 3 kavramı her hangi bir sebeple terk ederse, beklemediği olaylarla karşılaşır. İnsan olarak dünyaya gelmek marifet değildir, bunun bir bedeli vardır mutlaka ödenecektir.
İşte 2020 yılı insanoğlunun tahammülünü sabrını büyük bir felaketle ölçmektedir. Bir kez olsun şu ana kadar olan hayatımızı gözden geçirip kendimizi sorgulayalım, geçmişteki yılların muhasebesini yapalım. Önümüzdeki yeni yıllar için kendimize yeni beyaz bir sayfa açalım.Gelecek nesile farklı bir dünya bırakmak için önce kendimize ve birbirimize söz verelim. İnsan olarak en önemlisi Allaha şükretmek sabretmek yeni yılı umutla karşılayıp Allah’tan umudu kesmemek ve yeni yılın hayırlısı olmasını hep beraber en duygularımızla Allahtan dileyelim. Birbirimizden saygı ve sevgi ihmal etmeyelim.
Herkese sağlıklı ve sıhhatli günler dilerim” dedi.