Domaniç Damadı dizilere doymuyor

Domaniç damadı Fatih Peynir, son yıllarda Domaniç tanıtımına verdiği katkılarla tanınan bir isim. Aynı zamanda pek çok dizide de oyunculuk yaptı. En son TRT’nin Gönül Dağı dizisinde yer aldı.

Eskişehir doğumlu Fatih Peynir, Domaniç eski esnaflarından fotoğrafçı Coşkun Gürbüz’ün damadı. Peynir, Anadolu Üniversitesi (BESYO) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük bölümünden 2008 yılı mezunu. Geleneksel Türk okçuluğu ile 2016 yılında spora tekrar başladı.

2021 yılında çekilmesi planlanan 2. Kılıçarslan miryakefalon film teaserinde ve castında oynayan Peynir, Trt’de yayınlanan Uyanış Selçuklu’nun 7. Bölümü ve Gönül Dağı dizisinin 6. Bölümünde yer aldı.

2017’de Atlı okçuluk yarışmalarına katıldığını ifade eden Peynir, “ Geleneksel ata sporları ile spora devam ettim. Ayrıca kılıç kalkan koreografi gösterileri hazırladım. 15 Temmuz, Fırat kalkanı harekâtı ve Mercidabık Zaferi, Söğüt Şenlikleri, Geleneksel okçuluk turnuvaları v.b. kutlamalar gibi birçok etkinlik ve gösterilere katılarak, atlı okçuluk, yaya okçuluğu ve kılıç kalkan gösterileri ve sunumları yaptım. Ayrıca Türk tarih kurumu destekli olan Süleyman şah -gündüz alp- belgeselinde yer aldım. Halen oyunculuk ve tiyatro derslerine devam ediyorum” dedi.

Ayrıca, bu yıl Orman Genel Müdürlüğünün, Söğüt – Domaniç göç yolu projesi için hazırlanan özel haberde Domaniç tanıtımı adına oyunculuk yaptı. Bu haber, TGRT, NTV,  ATV ana haberlerinde, ulusal ve yerel gazetelerin sayfalarında yer aldı.